Politikanın Yüzsüzleri

9

MESELE

Abdülkadir Teker

Sıcak günler yaşıyoruz.
Hem hava durumu olarak, hem de siyasi olarak siyasetteki sıcaklıktan değil politikadaki sıcaklıktan bahsedeceğim.
Takip etmekte biraz zorlansak bile bu tür seviyesizlikleri tekrar yaşayacağımızdan şüphemiz yok.
Politika kazanı, yeni siyasi oluşumlar ve yeni siyasi hareketlerle tekrar kaynamaya başladı.
Bu tür seviyesizlikler neden yaşanıyor acaba?
Bu şekildeki siyasi onursuzluğa neden olacak açık kapı niçin bırakılıyor?
Etiketi ne olursa olsun, kariyeri ne olursa olsun böyle siyasi onursuz şahsiyetsizlere prim verildikçe daha çok oradan oraya kaydıklarını göreceğiz. Şu anda yalpalayarak geldikleri partiler, onların son durağı değildir.
Genel Seçimler, Mahalli Seçimler arenasına girildiği zaman oradan oraya yalpalayan şahsiyetsizlerin oralarda kalıp hizmet, emek ve özveride bulunmadıklarını seyredeceğiz. Kafalarında sadece bir koltuk, bir mevki, bir makam hırsı olan insanlar, bulamadıkları mevkilerden dolayı partilerini iki satırla terk edeceklerdir.
Partilerden kopan ve yeni hareket, yeni yapılanma içerisine giren her siyasi parti, böyle şahsiyetsizlere yüz vermemeli, çatılarında bunları barındırmamalıdırlar.
Esasında bunlar o kadar çoklar ki, bir araya gelseler yekûnları azımsanamayacak sayıyı bulabilirler. Ama bunlara hazır bir siyasi parti gerekmektedir. Bunlar emek üretecek, emek verecek hassasiyetlerini kaybetmişlerdir.
Tek sermayeleri Laf,
Tek sermayeleri hava atmaktır.
Siyasette hissi davranmanın;  ne kadar yanlış, ne kadar da seviyesiz olduğu bir daha kendini göstermektedir. Millete dayanmayan siyasi oluşumların ömrü de bir mum ışığı hükmünde olmaktadır.
Anlaşılan o ki, bu siyasi mezarlık daha yeni adım atmaya çalışan toy siyasetçileri de sinesine alacağıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here