“PKK ile müzakere olmaz, mücadele olur”

10
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner ; “Burada iktidarı açıkça uyarıyoruz, PKK ile müzakere olmaz, mücadele olur” dedi.
HABER MEREZİ
Hakkâri’nin Irak sınırındaki ilçesi Şemdinli’nin Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 asker Şehit olmuş, 16 asker yaralı kurtulmuş, 10 terörist öldürülmüştü.
Bu acı olayın üzerine bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner PKK terör örgütü ile müzakere olmayacağını, mücadele ile olacağını ve bu mücadele de silahla olacağına dikkat çekerek şunları söyledi;
“Öncelikle 8 Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Aziz Türk Milleti’nin başı sağ olsun. Son günlerde tekrar artmaya başlayan terör olayları Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) sabrını taşırmaya ve öfkemizi kabartmaktadır.  20 Ekim 2011 tarihinde 24 şehit verdikten sonra artık sabrımız taştı diye açıklama yapan iktidar,  o günden bugüne teröre karşı bir arpa boyu yol kat etmemiştir.  Buna karşın bebek katili ele başı  apo ya sayın diye hitap eden iktidar, bir de bu haine ev hapsini  gündeme getirmiştir. 2000 – 2001 yıllarında bitti denen PKK terör örgütü Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) iktidarıyla bir anda eylemlerini arttırmış ve birçok şehit vermemize sebep olmuştur. Önceden sadece güneydoğu Anadolu bölgesinin kırsal ve dağlık kesimlerinde etkili olan PKK verilen tavizler sayesinde şuan 81 ilimizin şehir merkezilerinde aktif hale gelmiştir. Burada iktidarı açıkça uyarıyoruz, PKK ile müzakere olmaz, mücadele olur. Bu mücadele de silahla olur. AK Parti hükümeti bir an önce karar vermeli ve tarafını belirlemelidir. Bölücülüğü meşrulaştıran iktidar ve ana muhalefete olan öfkemiz en üst düzeye ulaşmıştır. Bir an önce kendinize çeki düzen verin alçak pazarlıkları bırakın ve şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın. Bu sorunu çözemeyecekseniz bir an önce açıklayın ve çözümü MHP’ye bırakın.  Bizler, gerekirse evimizi, ailemizi, işimizi bırakıp dağlarda yatarak PKK ile mücadele etmeyi göze alacak şuurda insanlarız. Aziz Türk Milleti şunu bilsin ki ülkücüler olduğu sürece bu bayrak inmeyecek bu Vatan bölünmeyecektir.  Binlerce şehidin kanlarıyla sulanmış bu kutsal topraklar, damarlarımızdaki son damla kan akmadan verilmeyecektir. Kimse hain planlar yapıp boş hayaller kurmasın.  Ülkücüler var olduğu sürece hayalleriniz suya düşecek ve planlarınız tutmayacaktır. Tekrar Şehitlerimize rahmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Türk Milleti’nin başı sağ olsun” (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here