Pınarhisarspor Kulüp Başkanı Mesut Günözen Başkanlık görevine geri döndü

5
Geçtiğimiz yıl Pınarhisarspor Kulübüne Şampiyonluk yaşatan Mesut Günözen, kısa bir süre önce Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Pınarhisar Belediye Meclis Üyeliği’ne aday olduğu için Kulüp Başkanlığı’ndan istifa etmişti. 
HABER MERKEZİ 
Geçtiğimiz yıl Pınarhisarspor Kulübüne Şampiyonluk yaşatan Mesut Günözen, kısa bir süre önce Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Pınarhisar Belediye Meclis Üyeliği’ne aday olduğu için Kulüp Başkanlığı’ndan istifa etmişti. 
Başkan Günözen’in istifası üzerine Pınarhisar’lılar, STK temsilcileri, Kamu Kurum yöneticileri, Pınarhisarspor taraftarı, futbolcular ile Pınarhisarlı vatandaşlar Mesut Günözen’in görevine geri dönmesi için kendisini ikna etmek için çalışmışlardı. Mesut Günözen, Pınarhisarlıların kendisine duydukları güven karşısında istifasını geri alarak, yeniden Kulüp Başkanlığı görevine döndüğünü açıkladı. 
Mesut Günözen konu hakkında Gazetemiz Yazarı Faruk Ceylan ile Muhabirimiz Erdoğan Kendir’e şu açıklamada bulundu; 
“Belediye Meclis Üyeliği’ne aday olacağım için, Pınarhisarspor Kulüp Başkanlığı’ndan istifa ettiğimi duyan daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, çok değerli halkımız ve sporseverler yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri denetim kurulu asil ve yedek üyeleri kulübümüz üyeleri ve sporcu kardeşlerimiz bu kararımdan dolayı çok üzüldüklerini ve kararımı bir kez daha gözden geçirmem gerektiğini bana söylediklerinde ben kendilerine bu kararımdan dönmemin mümkün olmayacağını söyledim. Benim örnek bir başkan olduğumu, bana güvendiklerini, hangi göreve talip olursam olayım bunu başarabileceğime inandıklarını belirterek, Pınarhisarspor Kulüp Başkanlığı’na devam etmem gerektiğini söylediler ve üzerimde büyük bir baskı oluşturdular. Gerçek şu ki bende Pınarhisarspor’u, Pınarhisar halkını ve sporcu kardeşlerimi onların beni sevdiği kadar seviyorum.
Pınarhisarlıların bana olan güveni ve sevgileri karşısında kayıtsız kalmamın doğru olmadığını düşünerek,  Kulüp Başkanlığına devam etmemin hem benim hem de Kulübümüz için yararlı olacağına karar verdim ve istifamı geri aldım. Ancak Pınarhisar Belediyesi Meclis üyeliği adaylığım devam edecektir.
Ben verdiğim hiçbir sözden dönmedim. Partime verilmiş bir sözüm var ve bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Umarım bu durumdan faydalanmak isteyenler olmaz.
Benim tek hedefim ve dileğim Pınarhisar’a hizmet etmektir. 3 yıldan bu yana spor anlamında yaptıklarım ortada. Hemşehrilerimin Pınarhisarspor Başkanlığı’na devam etmemi istemelerinin sebebi bana duydukları güvendendir. Bende duyulan bu güvene vereceğim hizmetlerle gerekli cevabı vereceğim, onların güvenine layık olmaya çalışacağım. Pınarhisarspor’u da layık olduğu yerlere getirmek için bundan sonra daha çok çalışacağım. Bana tekrar bu kutsal göreve dönmem için baskıda bulunan ve fikrimden dönmeme vesile olan herkese teşekkür ederim.  Kimse Pınarhisar halkından ve Pınarhisarspor’dan daha büyük değildir. En büyük Pınarhisarspor” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here