Pınarhisarspor Kulüp Başkanı Leven Şıra; “Pınarhisarspor’un başarısı için maddi destek şart”

15
Pınarhisarspor’da Mesut Günözen’in istifasından sonra Kulüp Başkanlığı’na gelen Belediye Zabıta Komiseri Levent Şıra, başarı için maddi desteğin şart olduğunu söyledi.
HABER MERKEZİ
Pınarhisarspor’da Mesut Günözen’in istifasından sonra Kulüp Başkanlığı’na gelen Belediye Zabıta Komiseri Levent Şıra, başarı için maddi desteğin şart olduğunu söyledi. Şıra rakiplerinin bütçelerinin çok yüksek olduğunu, Pınarhisarspor’un ise kendi öz kaynakları ve alt yapı ile ligde mücadele vereceğini söyleyerek, kamu ve özel kurumlardan destek beklediklerini belirtti. Şıra, geçici desteklerle geleceğe yatırım yapmanın da mümkün olmadığını ifade ederek, devamlı kaynak sağlanması gerektiğini söyledi.
Çiçeği burnunda Başkan Levent Şıra Pınarhisarspor’un maddi kaynak konusunda gazetemize şu açıklamalarda bulundu;
"Spor kulüplerinin yaşaması, başarı elde etmesi için maddi kaynak sağlanması şart oldu. Rakiplerimiz bütçe olarak bizden çok önde. Bizim kaynaklarımız ise çok sınırlı. Belediye Başkanlığından destek alıyoruz. Bazı iş adamlarımızda maddi destek sağlıyorlar ama geçici kaynaklarla hedef koymak çok zor. Pınarhisarspor’un devamlı kaynağa ihtiyacı var. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün bu konuda desteğine ihtiyacımız var. Yapılacak olan stratejik porojleler ile geleceğe yatırım yaparak, alt yapıdan yetişen gençlerimizi de takımımıza kazandırarak ligde başarı elde etmeyi hedefliyoruz. Halkımız Bal ligi, hatta 3.lig istiyor. Bunu bizde istiyoruz ama bu liglere yükselmek o kadar kolay değil. Bu liglere yükselmek için kulübümüzü devamlı destekleyecek sponsorlar olması gerekir. Ya da Oto park, büfe, çay bahçesi tarzında geliri Pınarhisarspora kalacak olan işletmeler kurularak devamlı kaynak sağlanmalıdır." dedi. (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here