Pınarhisarlılar 35 Kiloluk Dev Kabağı satın almak için kuyrukta

9
Pınarhisarlı 71 yaşındaki Mehmet Pehlivan’ın bahçesinde yetiştirdiği 35 kiloluk dev kabak Pınarhisar’da ilgi odağı oldu.
HABER MERKEZİ
Pınarhisarlı 71 yaşındaki Mehmet Pehlivan’ın bahçesinde yetiştirdiği 35 kiloluk dev kabak Pınarhisar’da ilgi odağı oldu. Kendisiyle işletmeciliğini yaptığı meydan çay evinde görüştüğümüz Pehlivan, 10 yıl öncede 40 kiloluk bir kabak yetiştirdiğini, 35 kiloluk bu dev kabağı da katkısız ve tamamen doğal ortamda yetiştirdiğini söyledi.
Pınarhisar Çimento Fabrikası’ndan emekli olan Mehmet Pehlivan, Pınarhisar’da Meydan Çay evinin işletmeciliğini yapıyor, 30 kovan arısı olan Pehlivan  “Doğa Çiçek Balı” Markası ile Bal ve Polen Üretimi de yapıyor.
Bahçesinde kendi ihtiyacını karşılamak üzere %100 Organik Domates, Biber ve Patlıcan da üreten 71 yaşındaki Mehmet Pehlivan şimdilik rekorun kendisinde olduğunu, daha önce bir bayanında dev bir kabak ürettiğini ama bayanın ürettiği kabağın kendi kabağının kilosuna ulaşamadığını belirterek, gelecek yıl ürettiği kabağın iki katı ağırlığında 70 kiloluk bir kabak üretmeyi ve kendi rekorunu kırmayı hedeflediğini ifade etti.
35 Kiloluk Dev Kabağı, işletmeciliğini yaptığı çay evinin önünde sergileyen Mehmet Pehlivan, her gün onlarca kişinin iş yerine gelerek kabağı satın almak istediklerini belirttiklerini ama kabağı bir kişiye değil, bölerek birden fazla kişiye satmayı düşündüğünü söyledi. (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here