Pınarhisarlı öğrenciler Yunanistan’dan döndü

11
Kırklareli’nin Pınarhisar Kaymakamlığı tarafından ilçedeki başarılı öğrenciler için daha önce düzenlemiş olduğu Bilgisayar Dağıtımı, İstanbul’da Opera Gezisi, Akvaryum Gezisi, Çanakkale Şehitlikleri Gezisi gibi projelere  ilave olarak düzenlenen Yunanistan Gezisi 2-3 Temmuz 2011 tarihlerinde gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Gezide; Selanik, Kavala, Drama, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç şehirleri gezildi. Selanik’te Atatürk’ün evi, Beyaz Kule; Kavala’da Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Anıtı, Drama’da Drama Köprüsü ve Drama Parkı öğrencilerin en çok beğendikleri yerler oldu. Özellikle Atatürk’ün evinde öğrencilerin çok duygulandıkları hatta bir öğrencinin anlatımıyla; “Atatürk’ü bir daha, içinde ne kadar güçlü yaşadığı evini gezerken daha iyi hissettiğini” belirtti.
Geziye İlçe Kaymakamı Mevlüt Özmen başkanlığında 6 görevli ve 38 öğrenci katıldı.Gezinin sonunda  öğrenciler, ilk kez böyle bir yurtdışı gezisi yaptıklarını ve bundan dolayı çok memnun olduklarını belirttiler. Gezinin kendilerinin üzerinde hayatları boyu unutamayacakları bir etki bıraktığını ve böyle kültürel gezilerin tekrar yapılması isteklerini belirterek, bu gezi imkanını kendilerine sağlayan İlçe Kaymakamı Mevlüt Özmen’e çok teşekkür ettiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.