Pınarhisar’ın Şerifi Ziya Mert

8
* Zabıta Müdürü Ziya Mert, 30 yıldan beridir Pınarhisar Belediyesi Zabıta Birimi’nde görev yapıyor. Pınarhisar Belediyesi’nin “Olmazsa olmaz”ı durumunda. Herşeyi görüyor ve biliyor. Kentte O’na “Kasabanın Şerifi” diyorlar.
Şenol Goncagül
Özel Haber
Pınarhisar Belediyesi Zabıta Müdürü Ziya Mert, “Tecrübenin ağababası gibi”. Belediye Mevzuatı’nı ezbere biliyor. Müdürlüğü’nü yaptığı Pınarhisar Zabıta Birimi’nde, ödün vermeksizin görevini layıkı ile yaparken, güler yüzünden ve nezaketinden de ödün vermiyor.
Mert; “İnsanlar, zaten günlük stres ve sıkıntı içindeler. İnsan psikolojisini iyi bilmek ve ona göre hareket etmek lazımdır. Düzgün bir iletişim, bir parçacık Güleryüz, tüm olumsuzlukları alır götürür. Ben, 30 yıllık tecrübemden anladığım bu önemli durumu, personelimle paylaşıyorum. Son derece nitelikli ve elit bir ekiple çalıştığım için de mutluyum. Şanslıyım. Pınarhisar belediyesi ve halkı, böyle bir ekip nedeniyle şanslı” diyor.
* “Çalıştığı insanlara çalışma azmi aşılıyor”
Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’ü de yere göğe sığdıramayan Zabıta Müdürü Ziya Mert, pozitif yorumlar aktarıyor.
Mert; “Pınarhisar, böyle bir Belediye Başkanı’na sahip olduğu için şanslı. Dürüstlüğü, nezaketi, olgunluğu ve pozitif yaklaşımları ile birlikte çalıştığı insanlara çalışma azmi aşılıyor. Hizmet alanında da kimsenin görüşüne göre hareket edip, ön yargılı davranmıyor. Belediyenin başarısı ve sürekli vites büyütmesinin en önemli sebeplerinden birisi de, böyle bir belediye başkanı ile çalışmaktan dolayıdır” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.