Pınarhisar’da “Proje Hazırlama ve Planlama Eğitim Kursu” verilecek

8
Kırklareli’nin Pınarhisar Kaymakamlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Şubat-Mart 2012 Ayları içerisinde ilçedeki gençlere yönelik Proje Uzmanları tarafından  ücretsiz “AB Projeleri Hazırlama ve Yönetimi” konusunda 5  iş günü süreli bir eğitim kursu verilyecek.
HABER MERKEZİ
Verilecek olan kursla ilgili olarak Pınarhisar Kaymakamlığı Proje Ofisi’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 
“Verilmesi planlanan kursun öncelikli amacı bölgemizde faaliyet gösteren Trakya Kalkınma Ajansı ve diğer bazı Avrupa Birliği Programları (IPA, Comennius, Leonardo Da Vinci, Grundtvig vb.) çerçevesinde ülkemizde de uygulanmakta olan Hibe Projeleri’ni tanıyarak eğitimlerinin ardından söz konusu ajanslara çeşitli konularda projeler tasarlama, planlama ve yönetme konularında görev alabilecek yetişmiş iş gücü potansiyeli oluşturmaktır.  Kursiyerler, 2012 yılında yayınlanacak olan Teklif Çağrıları’na kendileri proje hazırlayıp yürütebilme fırsatını yakalayacakları eğitimlerinin sonunda “Sertifika” alacaklardır.
Pınarhisar’da ikamet etmekte olan, kendine güvenen, günümüzün en gözde mesleklerinden biri  olan “Proje Uzmanlığı”Nı öğrenmek isteyen, gelecekte bu konuda kariyer yapmak isteyen, lise veya  üniversite mezunu,tercihen İngilizce bilen, 18-28 yaş grubunda yer alan herkes hedef grubumuzu oluşturmaktadır.
 Kursa katılmak  isteyenlerin 15 Ocak 2012 tarihine kadar aşağıda verilen adrese şahsen müracat ederek form doldurmaları gerekmektedir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Hükümet Konağı  Proje Ofisi AB Masası’na başvurularak alınabilir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here