Pınarhisar’da Kaymakamlığa ait “Sosyal Market” kapandı

13
Eski Pınarhisar Kaymakamı, şu an Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen"in çabalarıyla Trakya Bölgesi’nde bir ilke imza atılarak açılan Sosyal Market kapandı.
HABER MERKEZİ
Eski Pınarhisar Kaymakamı, şu an Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen"in çabalarıyla Trakya Bölgesi’nde bir ilke imza atılarak açılan Sosyal Market kapandı.
15 Aralık 2011 Perşembe günü törenle Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt tarafından kurdela kesimi ile açılan marketten ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Pınarhisar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti kararıyla ücretsiz alışveriş yapıyorlardı.
Kaymakam Özmen, sosyal market projesinin bir yıl süreceğini ancak bir yıl sonra da kapatılmayacağını ve ihtiyaçlı vatandaşlara sürekli hizmet etmeye devam edeceğini, belirtmiş ve İlçede bin 600 kayıtlı ihtiyaç sahibi ailenin sosyal marketten alışveriş yapabilmeleri sağlanmıştı.
 Market için belirli bir bütçe ayıran Kaymakamlık, ilçede ileri gelen iş adamlarının da  büyük katkıları olduğunu bildirmişti.
Sosyal Market’in açılışında konuşan Kaymakam Mevlüt Özmen açılışta; "Marketimizin tüm ilçe halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Marketin bütün masrafları bizim tarafımızdan karşılanacak. Marketimize yardım kuruluşları da destekte bulunabilir” demişti.
O gün Pınarhisar Kaymakamı olan Mevlüt Özmen tarafından bin 600 ihtiyaçlı vatandaşımızın istifadesine sunulun market yaklaşık 2 yıl hizmet verdikten sonra kapandı.
Gazetemizi arayan vatandaşlarımız Mevlüt Özmen"in fakir fukaranın hizmetine açtığı marketin kapatılmasına çok üzüldüklerini belirterek; "Mevlüt Özmen gitti, fakire verilen değer bitti" dediler. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here