Pınarhisar’da Hizmetler dolu dizgin

1
*  Kaptan Köşkü’nde 2 Dönem’dir Mustafa Cingöz’ün oturduğu Pınarhisar Belediyesi hizmet yarışında dolu dizgin gidiyor. Yapılan bu hizmetlerde Pınarhisar haklıda çok memnun.
Şenol Goncagül
Özel Haber
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’nin 2 Dönem’dir Belediye Başkanlığı’nı başarılı bir şekilde yürüten Mustafa Cingöz, hizmet yarışına durmaksızın devam ediyor. Kendisi ile hizmetleri hakkında görüştüğümüz Başkanın anlattıklarını halkın arasına girerek teyit ettik. Böyle giderse; Mustafa Cingöz, Allah ömür verdiği sürece Belediye Başkanı olarak kalacak gibi gözüküyor.
* Her yer Şantiye
Pınarhisar kent merkezinin her karışında yapılan veya yapımı tamamlanmış bir hizmet var. Altyapının ardından girişilen üstyapı gibi, onarımı yapılan yol ve tretuvarlar da ortada. Öyle ki; yapılan her cm2 hizmetin kalitesi tartışılmaz durumda! Bir de, tüm bu çalışmalar sürdürülürken, yağış ve olumsuz hava koşullarından dolayı yaşanan hiçbir sıkıntı yok! Başkan ile Belediye’nin yenilenen ve modern bir görünüme kavuşan ön yüzünde konuşuyoruz. Hemen belediye önünde duran Türk Bayrağı’na sarılı iş makinesini soruyoruz. “Belediyeler Birliği ile örnek bir işbirliği ve iletişim içindeyiz. Belediyeler Birliği ile birlikte bu kepçeyi de makine parkımıza dahil ettik” diyor.
* Zakkum Konseri’nde izdiham yaşandı
Belediyecilik anlayışını; sadece yol, su alt ve üstyapı hizmetleri yapmak olarak görmeyen Mustafa Cingöz ve A TAKIMI, bir yandan da halkın sosyal etkinlik ve aktivitelerle stres atmalarını sağlıyor. Halk, sosyal ve kültürel etkinliklerle mutlu anlar yaşarken, kentte de ticari hareketlenme tavan yapıyor. Son olarak; 19 Mayıs ve gençlerin ÖSS ye hazırlanmalarına moral desteği vermek üzere belediye tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde Zakkum Konseri verildi. Konser alanı doldu taştı. Sadece kent merkezi değil, bölgeden binlerce vatandaş konser izlemek üzere meydana aktı.
* Festival ağır konukları ağırlayacak
Bölgenin en iddialı festivalleri arasında yer alan Pınarhisar Festivali; 02-06 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacak. Daha şimdiden, festivalde sahne alacak olan isimler belirlendi ve anlaşmaları yapıldı bile. O isimlerden bazıları ise şunlar; Ferda Anıl Yarkın, Emirkan, Gripin, Sinan Akçıl ve son gecenin finalinde de Hande Yener. Bu isimlerin ayrıca alt kadroları da var.
* Kültür Merkezi’nde sona geliniyor
Belediyenin hemen yanı başında bulunan eski Akşam sanat Okulunun, kültür merkezi haline getirilmesi için yoğun gayret harcadıklarının altını çizen Başkan Mustafa Cingöz; Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek almak üzere proje verdiklerini ve sonuçlanmak üzere olduğunu belirtiyor. Talep edilen destekleme miktarı 450 bin TL. civarında. Başkan; “O bina halka kazandırılır ve kültür merkezi olarak ortaya çıkarılabilinir ise, tarihi bir hizmete imzamızı atmış olacağız. Sonuna kadar da, kültür merkezi için her türlü şartı zorlamaya devam edeceğim” diyor.
* “Bu güzel hizmetleri tüm ekibim ile yapıyoruz”
Belediye olarak yapılan iş ve hizmetlerin bir ekip işi olduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Cingöz; “Belediye Başkanı’ndan, Başkan Yardımcıları’na, Birim Müdürleri’ne, Encümen ve Meclis Üyeleri’ne ve hatta sokakta temizlik yapan personele kadar, bu bir ekip işidir. Herkesin, bulunduğu göreve göre bir katkısı ve hizmeti vardır. Bu kent adına ben, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu hizmetleri ulaştırdığımız insanların, bir “Allah razı olsun” sözü de, bizim için her türlü kazanımdan çok daha önemlidir” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here