Pınarhisar’da hafif şiddetli deprem

20
Pınarhisar’da hafif şiddetli deprem

Kırklareli’nin Pınarhisar Ilçesi akşam saatlerinde meydana gelen 3.0 şiddetinde depremle sallandı. 09 Aralık 2009 Çarşamba günü 16.00-16.30 sularında yaşanan sallantıda ilçe halkı büyük panik yaşarken, bir anda gelen sarsıntının etkisi ile tüm vatandaşlar sokaklara döküldü.

B.Ü. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem Izleme Merkezi’nden edinilen bilgilere göre yerin 4.6 km derinliğinde depremin 3.0 şiddetinde olduğu belirtilirken, depremin şiddetinin az olması nedeniyle herhangi bir can yada mal kaybı olmadığı ifade edildi. Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz yaşanan deprem olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşların panik yaşamalarını haklı bulduğunu, ancak Pınarhisar Belediye Başkanlığı olarak deprem konusunda gerekli her türlü önlemleri ve hazırlıkları yerine getirdiklerine dikkat çekti.

Başkan Mustafa Cingöz ilçenin kuzeyine inşaa ettikleri deprem araştırma istasyonu ile deprem konusunda son derece duyarlı olduklarını da sözlerine eklerken, deprem istasyonu sayesinde B.Ü. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem Izleme Merkezi’nden depremin ne derinlikte kaç şiddetinde olduğu konusunda anında haberdar olduklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here