Pınarhisar’a Anadolu Lisesi müjdesi

25
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Pınarhisar İlçe Başkanı Tarık Bayraktaroğlu, Pınarhisar’a yapılacak olan Anadolu Lisesi için ödeneğin geldiğini ve önümüzdeki Eğitim-Öğretim Yılı’nda binanın tamamlanarak hizmete açılaceğı müjdesini verdi.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine yapılacak olan 24 Derslikli Anadolu Lisesi’nde son aşamaya gelindi. Şubat Ayı içerisinde ihale aşamasının tamamlanması durumunda Anadolu Lisesi’nin 2012/2013 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda hizmet vermeye başlayacağı müjdesini veren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Pınarhisar İlçe Başkanı Tarık Bayraktaroğlu şunları kaydetti:
“Geçtiğimiz  yıl içerisinde ilçemizde Anadolu Lisesi yapılması için bürokratlarımız ile birlikte Ankara’ya gittik. Orada bu süreci başlattık. Daha sonra Ankara’daki çevremizi de kullanarak bu işi hızlandırdık. Bunun sonucunda ilçemize yapılacak olan 24 Derslikli Anadolu Lisesi için Şubat ayı içerisinde ödenek geldi. Burasının yapılması için ilçemizde zemin etüdü yapılması gerekiyormuş. Bu süreç devam ederken ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki gidip gelmelerden dolayı boşluklar oldu. İbrahim beyin Milli Eğitim Müdürü olması ile birlikte bu işi hızlandırdık. Kaymakamımız eski binanın yıkılmasına önayak oldu. 
Konuyla ilgili olarak yaptığım en son görüşmede binanın projesinde ufak bir değişyiklik olduğunu ve bununda onaylandığını öğrendim. İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim bey Ocak Ayı sonuna kadar ihale aşamasına geleceği söylendi. Hedefimiz 2012/2013 Eğitim ve Öğretim Yılı’na bu binanın yetişmesini sağlamaktır. Şube Ayı gibi ihale süreci biterse, 5-6 ay içerisinde inşaatı bitirip önümüzdeki yıla hizmet verir hale getiririz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here