Pınarhisar parkının gözdesi, peynirli ve patatesli gözlemesi

7
Kırklareli’ne bağlı Pınarhisar İlçesinde bulunan Belediye Ali Özer Parkı, özellikle hafta sonu tatillerini rahat ve sakin bir ortamda geçirebilmek ve dinlenebilmek için parkta oturmayı tercih eden çok sayıda vatandaş ile dolup taşıyor.
HABER MERKEZİ
İstanbul’dan dahi gelen, Pınarhisar’ı ziyaret ederek Pınarhisar Parkı’nda birer çay içen vatandaşlar park içinde bulunan gözlemenin tadına bakmadan duramıyorlar.
Pınarhisar’daki Belediye Ali Özer Parkı’na yolu düşenler burayı gözleme almadan terk edemiyorlar. Özellikle yaz akşamlarında parkın gözdesi durumundaki gözlemelerden alabilmek için yer yer uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, dakikalarca gözleme tezgâhının başından ayrılmıyorlar.
Pınarhisar Belediyesi tarafından park içerisine yaptırılan ve aynı zamanda Parka nostaljik bir görüntü kazandıran gözleme tezgâhında çalışan bayanlar vatandaşların gözlemeye göstermiş oldukları ilgiden oldukça memnun görünüyorlar. Bayanların yaz günleri park içerisinde yapmış oldukları gözlemelere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiklerini belirten bayanlar, özellikle akşamları gözleme almaya gelen, adeta abone olmuş müşterilerinin bulunduğunu ifade ederlerken, hatta gözleme alabilmek için çevre muhitlerden bile gelenlerin olduğunu belirtiyorlar. Gözlemelerden alabilmek için sıraya giren vatandaşlar da; "artık akşamları özellikle gözleme alabilmek için parka geliyoruz" derken gözlemenin parkın gözdesi olduğunu vurguluyorlar. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here