Pınarhisar MYO’da “Ölçme ve Değerlendirme Semineri” verildi

30
Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar sürüyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar sürüyor.
Akademik kadronun mesleki eğitim kapasitesini artırma amaçlı eğitimlerden biri olan öğrenci başarısını ölçme ve değerlendirme konulu seminer 2 Ekim 2014 Perşembe günü 11.00-12.30 saatleri arasında Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu binasında gerçekleşti.
Pınarhisar MYO, Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mesleki eğitimleri sırasında gösterdikleri başarı seviyesinin hangi yöntemlerle ölçülüp ne şekilde değerlendirmeye alınacağı konusunda bir eğitim seminerine ev sahipliği yaptı. Eğitim seminerinde Pınarhisar MYO’da görevli tüm akademik personel hazır bulundu.
Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Menekşe Eskici ve Yrd. Doç. Dr. Ertuğ Can tarafından verilen seminerde sınavlar başta olmak üzere öğrenci başarısını ölçme yöntemleri hakkında çeşitli bilgiler verildi. Bu kapsamda öğrenci performansının en objektif, en adil ve en verimli biçimde nasıl ölçülebileceği ve kaliteli mezunlar vermek amacıyla en iyi hangi kriterler kullanılarak değerlendirileceğine ilişkin püf noktalarına değinildi. Seminer soru-cevap ve yorumların ardından son buldu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here