Pınarhisar MYO’da Kutlu Doğum Etkinliği

15
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu “Kutlu Doğum Haftası”nı Pilav-Ayran Etkinliği ile kutladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu “Kutlu Doğum Haftası”nı Pilav-Ayran Etkinliği ile kutladı.
Hz. Muhammed’in Miladi Doğum Günü olan 20 Nisan tarihini içine alan “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında öğrencilere yönelik düzenlenen etkinlikte 600 kişilik Pilav ve Ayran İkramı gerçekleştirildi. Dağıtımı yapılan pilav, Pınarhisar MYO Mutfak Atölyesi’nde profesyonel bir aşçıtarafından hazırlanırken okulun İkram Hizmetleri Bölümü öğrencileri de bu sürece uygulamalı olarak dâhil oldular.
20 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayan etkinliğe; Pınarhisar Kaymakamı Cemal Demiryürek, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun, Kırklareli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zafer Ömer Özdemir, Pınarhisar İlçe Emniyet Müdürü Fevzi Aktaş, Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tosun, Pınarhisar Müftüsü Abdullah Kara, Pınarhisar MYO idari ve akademik personeli ile öğrenciler katıldı.
Etkinlik Pınarhisar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Toylan başta ilçe esnaflarından Hüseyin Çalık olmak üzere bu organizasyonasponsorluk desteği veren diğer isimler olan Ali Özdeniz ve Burhan Birgül’e, el emeği ile gönüllü olarak yanlarında bulunan “Çakır Usta” lakaplı aşçı Sadettin Aydeniz’e ve bu etkinliğin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür etti. Toylan, öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen bu tür sosyal etkinliklerin tüm Pınarhisar MYO ailesi için önemli bir moral ve motivasyon aracı olduğunun altını çizdi.  
İlçe Müftüsü Abdullah Kara’nın “Kutlu Doğum Haftası” hakkında yaptığı bilgilendirme konuşması ve dua ile devam eden etkinlikte okunan duanın ardından pilav, ayran ve tatlı ikramına geçildi. Etkinlik, katılımcılara 40 Hadis Kitapçığı armağan edilmesinin ardından son buldu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.