Pınarhisar müthiş bir Taekwondo Şöleni’ne evsahipliği yaptı

45
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi Kapalı Spor Salonu’nda Trakya’nın çeşitli yerlerinden gelen Taekwondo Kulüpleri birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler.
HABER MERKEZİ
Turnuva’ya; Tekirdağ Malkara Halk Eğitim Merkezi Taekwondo Ekibi, Keşan Rumeli Gençlik Spor Kulübü, Enez Mavi Saroz Spor Kulübü, Edirne Balkan Yıldızı Spor Kulübü, Edirne Belediye Spor Kulübü, Pınarhisar Halk Eğitim Merkezi Taekwondo Ekibi, Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Taekwondo Ekibi ve Kırklareli Ergin Spor Kulübü olmak üzere 8 Taekwondo Kulübü katıldı.
Turnuvaya Pınarhisar Kaymakamı Cemal Demiryürek’te katıldı. Demiryürek’e sporcular küçük çapta bir gösteri yaptılar. Gösterileri herkes beğeni ile izledi. Bir sporcu tam 8 kişinin üzeninden atlayarak elliğe vurdu. Sonrasında ise sırayla sporcular ilk önce eliyle sonra kafası ile kiremit kırdı. Turnuvayı adeta şölene çeviren Taekwondocular sonrasında maçlarını yapıp madalyalarını aldılar. Resmi olmayan turnuvada tüm sporculara madalya verildi. 
* Yeşil; “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarıp spora yöneltmek istiyoruz”
Taekwondo Turnuvası’nı Pınarhisar ve Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Taekwondo Antrenörü Gökhan Yeşil düzenledi. Gökhan Yeşil yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına, onlara alt yapıda imkan vermek adına güzel bir turnuva gerçekleştirdik. Katılım ziyadesiyle güzel oldu. Geleceğin yıldızları adına turnuvalar çok önemli. Şuna inanıyoruz ki; büyük şampiyonlar turnuvalardan çıkar, Avrupa ve Dünya’da kendilerini gösterirler. Biz bu işe Pınarhisar da başladığımızda Taekwondo yapmaya insan bulamıyorduk ama şuanda geldiğimiz durum çok güzel aileler çocuklarını buraya yollamaya başladılar. Biz gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak onları spora yöneltmek için Pınarhisar’a geldik. Bu yolda da sonuna kadar gideceğiz. Bize bu yolda destek olan ve turnuvamıza gelerek bizi şereflendiren Pınarhisar Kaymakamı Sayın Cemal Demiryürek’e çok teşekkür ediyorum” dedi. (Berkay Çamlı) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here