Pınarhisar Meslek Yüksekokulu 3 Madalya ile döndü

19
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu (MYO) Öğretim Görevlisi Ali Çakır, İstanbul’da 5-10 Şubat 2013 tarihleri arasında TUYAP Fuar Alanı’nda düzenlenen “11. Uluslararası Mutfak Günleri Yarışmasından” 3 Bronz Madalya ile döndüklerini ifade ederek şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Makarna Dalı’nda Mehmet Hasan Uzunkaya Bronz Madalya, Tatlı Dalı’nda Osman Akkoyun Bronz Madalya, Ekip Yarışması Modern Türk Mutfağı Dalı’nda Tuğba Savul, Elif Er, Tolga Çınar Bronz Madalya aldılar.  3 ayrı kategoride katıldığımız yarışmadan 3 ödülle dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Yarışmada öncelikli olarak hedefimiz öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlamak ve onları yiyecek-içecek sektörünün önde gelen temsilcileriyle tanıştırmaktı.  Bu atmosferi solumaları öğrencilerimiz için büyük bir deneyim oldu. Bu deneyimi ödüllerle taçlandırmaları da onlar için ileride iyi bir referans olacaktır. Bir diğer önemli hedefimiz ise her zaman olduğu gibi Trakya Mutfağı’nı tanıtmaktı. Öğrencilerimi bu tür yarışmalara özellikle Trakya Mutfağından yiyecek ve içecekler ile hazırlıyorum. Bu yarışmada da Trakya Mutfağı’na özgü Kireçte Pekmezli Kabak Tatlısı, Bulama, Peynir Helvası, Ekşimik, Hardaliye ve Kalle’yi tanıttık. Jüri Üyeleri Hardaliye’nin tadına bayıldılar. Hardaliye’den elde ettiğimiz sos ise çok başarılı bulundu.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here