Pınarhisar Kaymakamlığı’nda Kimlik Kartı Uygulaması başladı

5
Kırklareli’nin Pınarhisar kaymakamı Mevlüt Özmen’in girişimleriyle, ilçede Kaymakamlık ve diğer kurum çalışanlarının isimlerini ve görev unvanlarını içeren Kimlik Kartı Uygulaması’na geçildi.
HABER MERKEZİ
Başlatılan kimlik Kartı Uygulaması ile ilgili olarak Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Bir kuruma gittiğinizde, kimin memur, kimin sıradan vatandaş kimin yetkili kimin yetkisiz olduğunu anlayamıyorsunuz. Kaymakamlığımıza gelen vatandaşlarımızın kurumlarımızda muhatap olacağı kişileri rahatlıkla tespit edebilmesi amacıyla özel sektörde olduğu gibi Kimlik kartı Uygulaması’nı başlattık. Kaymakamlığımız binası içerisinde bulunan 170 memurumuzun tümü adı, soyadı ve görevi yazılı bulunan kimlikleri boyunlarına asma zorunluluğunu getirdik. Kendi kimliklerini kullanan Polis ve Jandarma Teşkilatlarımızdaki görevlilerimiz hariç tüm ilçe genelindeki resmi kurumlarda çalışanlarda bu Kimlik kartı Uygulaması’na dahil edildi. Vatandaşlarımız işini göreceği kuruma gittiğinde hem muhatap olacağı kişiyi bilecek hem de şikayet etmek istediği kişiyi bilecek. 
Uygulamada ana hedef özellikle yaz döneminde serbest kıyafet uygulaması sebebiyle kurum personelinin vatandaş tarafından fark edilmesi zorluğunun önüne geçmek böylece işlem karışıklığı ve zaman kaybını önlemektir. Uygulama ilçemizde bir ilk olup kurum çalışanlarımıza daha modern ve disiplinli bir görünüm kazandırmıştır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here