Pınarhisar Kapalı Pazar yeri baranda kaplanarak soğuktan kurtuldu

15
Tamamı Pınarhisar Belediye bütçesinden karşılanarak, 1 milyon liraya mal olan,  Trakya’nın en modern ve 6 bin metre karelik alanı ile en büyük Kapalı Pazar yerlerinden biri olan Pınarhisar Kapalı…….
HABER MERKEZİ
Tamamı Pınarhisar Belediye bütçesinden karşılanarak, 1 milyon liraya mal olan,  Trakya’nın en modern ve 6 bin metre karelik alanı ile en büyük Kapalı Pazar yerlerinden biri olan Pınarhisar Kapalı Pazar yeri branda ile kaplandı. 
Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz ve Pazar Yeri’nin yapımında büyük emeği olan İ. Hasan Yılmaz, Pazarcı esnafı ile pazardan alış veriş eden vatandaşın soğuktan korunması amacıyla Pazar yerinin üst kısmını branda ile kapladıklarını belirttiler.
Başkan Cingöz konu hakkında gazetemize şu açıklamada bulundu;
“Kapalı Pazar Yerimizin yan duvarlarının üst kısmında bulunan bölümleri esnafımızla vatandaşımızı soğuktan korumak için branda ile kapladık. Kullandığımız branda dayanıklı ve soğuk geçirmeyen bir malzemeden. Dolayısıyla Kapalı Pazar yerimizde soğuk sorununu da çözdük. Pazar yerinin yan tarafına Balıkçı esnafımız için yapılan dükkanların inşaatını başlattık. Çok kısa zamanda bitirerek Balıkçı esnafımızın hizmetine açacağız.” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here