Pınarhisar İlçe Milli Eğitim’in “Önce Okul Öncesi” hibe almaya hak kazandı

8
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birim Sorumlusu Tuncer Efendioğlu 11 Kasım 2011 tarihinde Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan “Önce Okul Öncesi” isimli projenin 80 bin 618,20 TL hibe almaya hak kazandığı belirtilerek yaptığı açıklamasında şunlar kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Teklif Çağrısı kapsamında hazırladığımız “Önce Okul Öncesi” isimli projemiz kabul edilmiştir. Önümüzdeki günlerde imzalanacak olan sözleşmenin ardından başlayacak olan projemizin 9 ay sürmesi öngörülmektedir.
Projemizin amaçları şu şekildedir;
İlköğretim Okulu bünyesinde faaliyet gösteren Okul Öncesi sınıflarda eğitim gören 48-72 ay yaş gurubu çocuklara olumlu eğitim ve çevresel koşulları sağlayarak gereksinimlerini karşılayabilecek ortamları oluşturmak ve bu sayede günlük yaşamlarının büyük bir kısmını geçirdikleri kurumlarının nitelik ve kalitesini yükseltmek projemizin genel amacıdır.
Pınarhisar İlçe merkezinde yer alan 5 İlköğretim Okulu bünyesinde faaliyet gösteren 5 anasınıfının teknolojik donanım düzeylerini yükseltmek ve bu sayede okul öncesi 9 öğretmen ve 156 çocuğu teknoloji kullanımına teşvik ederek bu alandaki becerilerini geliştirmek özel amacımızı oluşturmaktadır.
Kalitenin yükseltilmesindeki kasıt okul öncesi çocuklarının gelişimleri için son derece önemli olan ancak yetersiz kalan teknolojik sınıf donanımları ve eğitici oyuncak ve materyalleri oluşturan  araç – gereçleri iyileştirmek, öğretmenlerin web-sitesi aracılığıyla bilişim teknolojisini etkin olarak sınıf ortamında kullanmalarını sağlamak ve bu sayede okullarımıza modern ve yenilikçi uygulamaları kazandırmaktır.”
Ortaklarımız: Pınarhisar Kaymakamlığı, Pınarhisar Halk Eğitim Merkezi
İştirakçilerimiz: AÇEV Meşe Palamudu Çocuk Evi
Projenin Toplam Uygun Maliyeti: 80 bin 618,20 TL
Temel Faaliyetler: Hazırlık faaliyetleri, proje ekibinin/ekipmanlarının oluşturulması. Tanıtım faaliyetleri. Web-sitesinin oluşturulması. Teknolojik donanım ve eğitici materyallerin sağlanması. Öğretmenlerin,başarılı uygulamalara imza atan bir çocuk evinde izleme ziyareti. Okul öncesi çocukların anne-babaları için seminer faaliyeti. Proje sonuçlarının duyurulduğu final toplantısı.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here