Pınarhisar esnafı yeni Kapalı Pazar Yeri’nde siftah etti

3
Tamamı Pınarhisar Belediyesi bütçesinden karşılanan Kapalı Pazar Yeri 997 bin liraya yapıldı. 
HABER MERKEZİ
Yapımına 12 Temmuz 2012 tarihinde başlanan Pınarhisar Kapalı Pazar Yeri inşaatı bir yıl dolmadan bitirilmiş, konser, düğün ve bunun gibi etkinliklerde kullanılarak çok amaçlı olarak hizmet vermeye başlamıştı. Kapalı Pazar Yeri önceki günde Pazarcı esnafıyla buluştu. 
Pazarcı esnafının siftah yaptığı bu ilk günde Belediye Başkanı Mustafa Cingöz Pazarcı esnafını yalnız bırakmadı. Başkan Cingöz tüm esnafı tek tek ziyaret ederek, hayırlı işler diledi.
6 bin metrekarelik alana sahip Pınarhisar Kapalı Pazar yeri   2 bin metrekarelik 3 koridordan oluşuyor. Koridor açıklıklarının eni 20 metre, uzunluğu ise 100 metre olan Pazar yerinin tamamı Pınarhisar Belediyesi Bütçesinden karşılandı. Pınarhisar Kapalı Pazar Yeri 997 bin liraya mal oldu.
Başkan Cingöz, Trakya’nın en büyük ve en modern kapalı Pazar yerlerinden biri olan Pınarhisar Kapalı Pazar Yeri için, birçok İl de kapalı Pazar yeri yokken, Belediyenin öz kaynaklarını kullanılarak, kendi bütçesinde Pınarhisar’a muhteşem bir Pazar Yeri kazandırdığını söyledi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here