Pınarhisar Devlet Hastanesi Personeline Hizmet Kalite Standartları Semineri verildi

4
Kırklareli’nin Pınarhisar Devlet Hastanesi Personeline sağlık çalışanları hizmet standartları konusu kapsamında…

 

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar Devlet Hastanesi Personeline sağlık çalışanları hizmet standartları konusu kapsamında Pınarhisar Devlet Hastanesi Kalite Direktörü Binnaz Öztamur tarafından Pınarhisar Halk Eğitimi Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda Hizmet Kalite Standartları konusu anlatıldı.   
Yapılan sunumda Dünya’da sağlık hizmetleri konusundaki hassasiyet her geçen gün artmakta olduğu birçok ülke sağlık alanında ciddi çalışmalar yürüttüğü belirtildi.
Sağlık sektörünün çok dinamik bir yapıya sahip olmasından dolayı kalitenin başarılmasında büyük zorluklar ortaya çıktığının tespit edildiği seminerde, Tedavi hizmetlerinin sürekli artmasının yanı sıra, hızlı bir teknolojik değişimin yaşandığından dolayı, demografik değişikliklerinde sağlık hizmetlerinin sağlanmasındaki dengeyi değiştirdiği belirtildi. Bunlara ilaveten halkın beklentilerinin sürekli arttığı,.dolayısıyla sağlık hizmetinde kalite, hastanın beklediği kalite düzeyi ile, algıladığı kalite düzeyi arasındaki fark oluştuğu belirtildi.
Yapılan sunumda; Sağlık Hizmetlerinden Beklentiler, Hasta Hakları, Etik, Sağlık Hizmetlerinin Planlanarak Uygulanması, Çalışanların Motivasyonu, Hizmet Alanların ve Paydaşların Tam Memnuniyetinin İzlenmesi ve Ölçülmesi, Sonuçların Dikkate Alınması, Sunulan Hizmetlerin Değerlendirilmesi Kalite Yönetimi Anlayışı ile mümkün olabilecek beklentiler olarak ön plana çıktığı belirtildi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here