Pınarhisar Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi sevinci

8
* Kırklareli’nin Pınarhisar Belediyesi’nde çalışmakta olan Genel-İş
Sendikası Üyesi 26 kişi ile Pınarhisar Belediyesi arasında 2 yıllık
Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar Belediyesi’nde çalışan Genel-İş Sendikası üyesi 26 kişiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi 27 Ocak 2011 Perşembe günü düzenlenen törenle imzalandı.
Pınarhisar Belediyesi’ndeki imza törenine; Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Yazı İşleri Müdürü Münir Çapkur, Hesap İşleri Müdürü Osman Aynalı, Genel-İş Sendikası Trakya Şubesi Sekreteri Mustafa Nizamoğulları, Pınarhisar Belediyesi İşyeri Temsilcisi Mesut Dökme, İşyeri Disiplin Kurulu Üyesi İlker Kurtoğlu katıldı.
15 Ocak 2011 ile 14 Ocak 2013 tarihleri arasını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi’ne Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz ile Genel-İş Sendikası Trakya Şubesi Sekreteri Mustafa Nizamoğulları imza attılar.
Belediye olarak her zaman işçilerin yanında olduklarını belirten Başkan Cingöz şunları kaydetti:
“Göreve geldiğimizden beri işçi kardeşlerimizin emeğinin karşılığı olmadığına inandığımız için bugüne kadar onlara hak ettiklerini vermeye çalışıyoruz. İlk göreve geldiğimizde uzun süren görüşmelerin ardından işçi arkadaşlarımızla Toplu Sözleşme imzalamıştık. Bu yılda kısa sürede bir uzlaşma sağladık.   
Verdiğimiz rakamlar, bana göre ülkemizin koşulları göz önüne alındığında, göz ardı edilemeyecek bir rakamlar. İlk yıl için %20, ikinci yıl için ise %10 zam verdik. Yeni Toplu sözleşmemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here