Pınarhisar Belediyesi makine parkurunu yeniliyor

12
Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki makine parkurunu yenilemeye başlayan Pınarhisar Belediyesi 1 adet kepçeyi makine parkuruna kazandırdı.
HABER MERKEZİ
Pınarhisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü makine parkuruna 1 adet yeni kepçe ekledi. Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, 140 bin TL değerindeki Hidromek marka 102 S model kepçeyi Devlet Malzeme Ofisi ve İller Bankası desteği ile makine parkurlarına kazandırdıklarını ifade etti. Fen İşleri Müdürlüğü’nde daha önce bulunan ve sürekli olarak arızalanan kepçenin eskimesi nedeni ile yeni kepçe alımına gittiklerini belirten Belediye Başkanı Cingöz, kepçenin 9 Temmuz 2011 tarihinde Pınarhisar Belediyesi’ne teslim edildiğini söyleyerek, önümüzdeki günlerde 1 adet Ford Cargo damperli kamyon ile 1 adet Ford Transit çift kabin kamyonetinde Fen İşleri Müdürlüğü makine parkuruna dahil olacağının müjdesini verdi. Mustafa Cingöz yeni kepçe ile fen işleri konusunda Pınarhisar halkına daha iyi hizmet sunmaktan ötürü mutluluk duyduğunu belirtti. 
Hidromek 102 S kepçenin bazı teknik özellikleri şu şekilde;
*Çok yönlü yükleyici
Benzersiz ön yükleyici tasarımı sayesinde, sınıfının en yüksek kol ve kova koparma kuvvetlerine sahip olmanın yanı sıra 6 işlevli kova ile sahada farklı uygulamalarda çalışma imkanı,
*İdeal kazıcı tasarımı
Düz bom tasarımı ile en derin kazı ve uzanma erişimleri, joystick opsiyonu ile birlikte daha kolay kontrol, opsiyonel teleskobik kol ile daha derin kazılarda 1.2 m ekstra erişim.
*İleri teknoloji güç aktarım sistemi
Stage III-A emisyon yönetmeliğine uygun turbo intercoler Perkins dizel motor ile düşük yakıt tüketimi, 4 ileri 4 geri powershift şanzıman ve ağır hizmet tipi akslar ile motor arasındaki mükemmel uyum ile daha verimli çalışma imkanı sunuyor.
*3 Farklı direksiyon konumu
102S de mükemmel bir dönüş yarıçapı ve dar alanlarda daha iyi manevra kabiliyeti sağlayan dört tekerlek direksiyon kontrol sistemi bulunmaktadır. Bu sistem ile duvar ya da diğer engellerin yanındaki kazılarda kullanılacak yengeç yürüyüşü, dar dönüşler için daire dönüşü ve yolda sürüş için 2 tekerden direksiyon sistemi bulunmaktadır. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here