Pınarhisar Anadolu Lisesi AB Projesi’ni başarıyla yürütüyor

30
IPA-Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde 01 Temmuz 2011 tarihinde imzalanarak uygulanmaya başlayan  “Matematik-İyi İşbirliğinin Anahtarı” isimli proje,  Pınarhisar Anadolu Lisesi’nin Bulgaristan’daki ortağı olan N.Vaptsarov ve Acad.N.Obreshkov Liseleri ile başarılı bir şekilde yürütüyor.
HABER MERKEZİ
Proje kapsamında üç ortak okul “Matematik alanında öğretim metotları”,  “yetenekli öğrencilerin müfredat dışı faaliyetlere katılımları konusunda fırsat yaratma ve çalışma materyalleri temin etmede karşılaştıkları sorunlar” ve “matematik yeteneklerini geliştirme” konuları üzerinde kıyaslama ve araştırmalar yapılacak.
Bu sebeple üç ortak okulun öğrencileri, proje süresince 6 ay boyunca okullarında ortaklaşa belirlenen müfredat doğrultusunda bir kurs alacak. 0Mayıs 2012 ayında bitmesi planlanan kursun sonunda her okuldan seçilecek 3 öğrencinin katılacağı “matematik yarışması” düzenlenecek.
Kurslar 01 kasım 2011 tarihinde başlayarak her okuldan matematiğe ilgi duyan ve gönüllü olarak seçilen 12 öğrenci devam ediyor.  Yarışmanın amacı okullar arası işbirliğini ve öğrenciler arasındaki bağları güçlendirmekte. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından koordine edilen ve üç kişiden oluşan proje ekibi ilk toplantılarını Bulgaristan’ın Tsarevo kentinde gerçekleştirdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here