Pınar Mahallesi yine “Şaban Yurdakul” dedi

18
* Pınar Mahallesi Muhtarı Şaban Yurdakul; “Seçim günü yaşlı bir anne dedi ki Muhtarım ben kendi oğlum bile aday olsa oyumu sana vereceğim” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin en büyük Mahallesinden biri olan Pınar Mahallesi’nde 3 senedir Muhtar olan Şaban Yurdakul rakiplerine büyük fark atarak tekrardan Pınar Mahallesi’nin Muhtarı seçilerek Mazbatasını alıp, görevine başladı.
30 Mart 2014 Pazar günü yapılan seçimlerde Pınar Mahallesinde bulunan 3100 oyun, 1447 oyunu aldı ve rakiplerini geride bırakarak 4 sene daha Muhtarlık görevini yapacak. Şaban Yurdakul’la birlikte görev yapacak azalar ise Emin Akgüç, Sevgi Gündoğ, Erol Ergeç İsmail Aşık. Pınar Mahallesinde tekrar Muhtar seçilen Şaban Yurdakul seçim günü bir anne yanıma gelerek oğlum aday olsa bile sana oy vereceğini söylediğini belirterek şunları kaydetti;
“Pınar Mahallesi Muhtarı olarak 3 senedir görevdeyim. 3 sene öncede 4 arkadaşla seçime girdik. Pınar Mahallesi halkı bizi tercih etti ve tekrardan beni muhtar seçtiler. İlk semimde de farkla kazandım bu seçimlerde de tecrübeli Üniversite mezunu arkadaşlar çıktı karşımıza, banka emeklileri çıktı. Fakat biz ilkokul mezunu olduğumuzu olmamıza rağmen yine Pınar “Mahallesi Şaban” Yurdakul dedi. Mahallede ayrım yapmadan Vanlısı, Erzurumlusu, Diyarbakırlısı demeden herkesi eşit tutuyorum. 3 yıl önce Pınar Mahallesi Asibeyli yolunda Ramazan davulcusu çalmıyormuş. Ben geldiğimde davulcuyu kendi arabamla her gece o Mahalleye götürdüm Mübarek Ramazanda davulu çaldırdım. Seçim günü yaşlı bir anne dedi ki; “Muhtarım ben kendi oğlum bile aday olsa oyumu sana vereceğim” Neden diye sorduğumda dedi ki oğlum; “Biz 12 sene burada davul sesi duymadık sen muhtar oldun biz davul sesi duyduk, çocuklarımızı aldın yağmurlu havalarda okula götürdün biz seni unutmuyoruz hiçbir zamanda unutmayacağız” diye hitapta bulundular. 3 sene içinde Mahallemizde Vatan caddesinde, Mayababa Caddesi’nde, sıcak asfalt oldu. Rauf Denktaş Bulvarı, cami önleri sıcak asfalt oldu. 2 tane Çocuk Parkı yaptırdık. Seçimden önce Belediye Başkan Adayımız olan şimdide kesin olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanı seçilen Mehmet Siyam Kesimoğlu, ziyaretimize geldiğinde; “Nasip olursa ikimizde kazanırsak Kırklareli’yi cennete çevireceğiz” demişti. Kırklareli’ye girdiklerinde Pınar Mahallesi’nde Pınarın sesi gelecek.”  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here