Pınar Mahallesi sakinleri İftar’da ağırlandı

7
* İftar yemeğinin ardından Pınar Mahallesi sakinlerine seslenen Başkan Kesimoğlu; “Mahallemizin elbet ki eksikleri vardır, tamamlanması gereken noktaları vardır, zaman içerisinde onların hepsini Kırklareli Belediyesi olarak tamamlayacağız. Çağdaş ve Modern bir Pınar Mahallesi’ni birlikte yaratacağız” dedi 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Belediye Başkalığı tarafından düzenlenen İftar Yemekleri devam ediyor. İlki Karahıdır Mahallesi sakinlerine verilen yemeğin ardından 04 Temmuz 2015 Cumartesi günü Pınar Mahallesi sakinleri Belediye’nin iftarında buluştu.  Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı iftar yemeği Belediye Sosyal Tesisleri’nde verildi. Yaklaşık 500 kişinin otobüslerle getirildiği iftar öncesi Başkan Kesimoğlu, iftar yemeğine gelenleri kapıda karşıladı. Gelen misafirlerine yakın ilgi gösteren Kesimoğlu, her bir misafirinin hal ve hatırlarını sordu. Masaları da tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti ve birlik beraberlik içinde huzurlu bir Ramazan Ayı geçirmeleri temennisinde bulundu. Oruçlarını açan vatandaşlar, iyi organize edilmiş böylesine güzel bir iftar programı düzenleyen Kesimoğluna teşekkür ederek, gösterdiği yakın ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Başkan Kesimoğlu iftar sonrası Pınar Mahallesi sakinleri ile çay içerek sohbette bulundu. 
* “Ramazan Ayınızı gönülden kutluyorum”
İftar yemeğinin ardından vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Başkan Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Belediye Başkanı olarak, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım adına ve Belediye çalışanlarım adına hepinizim Ramazan ayını gönülden kutluyorum, iftarımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu ay içersinde tuttuğumuz oruçların, yaptığımız duaların Allah katında kabul görmesini diliyorum. Ramazan Ayı önemli bir aydır, dayanışma, paylaşma, hoşgörü, sevgi, saygı, komşuluk en üst noktada olan bir aydır.  Bizde bu ayın gereklerini imkanlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalışıyoruz. Veren el, alan el bilinmeyecek elbette ama Bizde Belediyemizin imkanlarıyla yardıma muhtaç, imkanı olmayanlara yardımcı olamaya çalışıyoruz. Sıcak yemekler ulaştırıyoruz evlerine, diğer ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bizim göremediğimiz, bizim bilmediğimiz komşularınız varsa lütfen sizler aracılık edin ve onlarla bizi buluşturun onlara da yardımcı olmaya çalışalım. Arkadan gelecek olan Ramazan Bayramımızın da bugünden kutlu olmasını diliyorum. Ramazan Ayının yaşlılara sağlık, hastalarımıza şifa, gençlerimize iş getirmesini diliyorum. 
* “Çağdaş ve Modern bir Pınar Mahallesi’ni birlikte yaratacağız”
Mahallemizin elbet ki eksikleri vardır, tamamlanması gereken noktaları vardır zaman içersinde onların hepsini Kırklareli Belediyesi olarak tamamlayacağız. Çağdaş modern bir Pınar Mahallesi’ni birlikte yaratacağız. Geçtiğimiz günlerde sevgili muhtarımız ile beraber gezdik mahallemizi tespitlerimizi yaptık aşama aşama hepsini hayata geçireceğiz. Pınar Mahallemiz ile ilgili diyaloglarımız çok iyi bu konuda en büyük pay sahibi sevgili muhtarımız. Muhtarımız her zaman sizin gözünüz kulağınız, her gün belediyede inanın başkanım yollar kötü, şurası kötü, park istiyoruz. Hepsinin sizin adınıza takipçisi hiç merak etmeyin. Hep birlikte daha yaşanabilir bir Pınar Mahallesi’ni birlikte yaratacağız.  
* “İftar Yemekleri devam edecek” 
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından Karahıdır ve Karakaş Mahallesi ile başlayan İftar Yemekleri,  13 Temmuz 2015 Pazartesi günü belediye personeli ve ailelerine verilecek iftar yemeği ile son bulacak. İftar Programı; 6 Temmuz Pazartesi Demirtaş Mahallesi, 7 Temmuz Salı Yayla Mahallesi, 8 Temmuz Çarşamba Karacaibrahim Mahallesi, 9 Temmuz Perşembe Protokol Üyeleri ve Basın Mensupları, 10 Temmuz Cuma Kocahıdır Mahallesi, 11 Temmuz Cumartesi Akalar Mahallesi, 12 Temmuz Pazar Engelliler, Şehit ve Gazi Aileleri ile Huzurevi Sakinleri, 13 Temmuz Pazartesi günü belediye personeli ve ailelerine verilecek yemek ile son bulacak. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.