Pilav bahane, anılar şahane

8
Kırklareli Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 05 Haziran 2010 Cumartesi günü saat 14.00’da okul Kapalı Spor Salonu’nda okul mezunlarına Pilav Günü düzenledi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Okul Müdürü Şaban Canan okulun kurulduğu 1961 yılından bu güne kadar 5 bin 600 civarında mezun verdiklerini belirterek;
”Bu yıl okulumuz adına 2.’sini yapmış olduğumuz mezunlar yılı pilav günümüze hoş geldiniz der sevgi ve saygılar sunarım. Amacımız geçmişi paylaşmak, geçmişteki anıları tazelemektir. Biraz olsun bu konuda faydamız olursa ne mutlu bizlere. İnşallah tahta sıralardaki duygularınız bu gün tazelenir. Okulumuz 1961 yılından bu yana eğitim ve öğretime hizmet etmektedir. Bu güne kadar verdiğimiz mezun sayısı 5 bin 600 civarındadır. Okulumuz zaman zaman orta kısmından da mezunlar vererek, Anadolu Ticaret liseyi 1998 eğitime açtık. Oradan da 150 öğrencimizi mezun ettik. Başarıyla mezun etmeye devam ediyoruz. 2009 yılında 10 öğrencimizi 4 yıllık üniversitelere gönderdik. Bunlarda 2 tanesi Boğaziçi Üniversitesi Uluslar Arsı ilişkileri kazandı ve bu 2 öğrencimiz Boğaziçi’nde okuyan Türkiye genelinde Ticaret Meslek Lisesi sadece 2 öğrenci başka yok ve illerden kazanan öğrencide yok. Şuan okulumuzdaki öğrenci sayısı 600 civarında yarısı Ticaret Meslek, yarısı da Anadolu Ticaret Meslektir. Yüz yüze eğitime de devam ediyoruz. Yüz yüze eğitim derken eğitimi yarıda kalmış veya yani başlayan öğrencilerimizin dışardan bitirmeleridir. Geceleri okula gelip meslek derslerini bitirdiklerinde tamamlama sınavından sonra okulumuzdan mezun oluyorlar” dedi.
Hem Öğrenci, hem idareci, hem öğretmenler adına okulda yıllarını vermiş Filiz Buluş yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “ hem arkadaşlarımı, hem de öğrencilerimi bir arada görmek beni çok duygulandırdı. Geçen yıl ilkini başlattığımız pilav gününün bu senede devam etmesi, ayrıca katılımında artmış olması bizleri daha çok sevindiriyor. Ben 3 yıl lise, 30 yıl öğretmen olarak 33 yılını bu okulda geçirmiş olan bir öğretmenim. Öğrenciyken, öğretmen olarak aynı yerde devam ettim ve 1999 yılında emekli oldum. Hepinize mutlu sağlıklı nice güzel günler diliyorum.”
Kadir Şevik Gitarı, Didem Dedeoğlu Kemanı ve Kadir Yavaş sesi ile müzik dinletisinde ‘Eski Dostlar”, “Yıldızların Altında” şarkılarını söyleyerek eski mezunların anılarını yad etmelerine yardımcı oldular. Okulun kuruluş yılından bu yana yapılan etkinlikler, karne günleri, 23 Nisan ve 19 Mayıs etkinlikleri ve çekilen diğer bütün fotoğraflar slayt gösterisi halinde mezunlara ve mezun olacak öğrencilerin izlenimlerine sunuldu.
Düzenlenen mezunlar Pilav Günü’nde okuldan mezun olan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt’un yanı sıra Kavaklı Belediye Başkanı İnci Gönülal Tunç, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus’un eşi Elif Ulus, okul mezunları, okulda öğretmenlik yapmış ve emekli olmuş öğretmenler ile halen görev yapan öğretmenler ve öğrenciler yer aldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here