Peker; “Kırklareli’ye Kadın eli değecek”

10
Kırklareli Belediye Başkanlığı’na bayan olarak ilk Aday Adaylığı’nı AK Parti’den açıklayan Av. Tülay Tuncay Peker; “Kırklareli’ye kadın eli değecek” dedi.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli’nde Aday Adaylığı enflasyonu yaşanıyor. 22 Ekim 2013 Salı günü saat 16.30’da 2004 yılından beri AK Parti Kırklareli teşkilatının içerisinde olan ve Kırklareli Belediye Meclis üyesi olan Av. Tülay Tunçay Peker Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı için başvuruda bulundu. Aday Adaylığı için dosyasını AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz’a teslim etti. 
Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz yapılan başvuru üzerine şunları kaydetti: “Hem Meslektaşım hemde ilk Bayan Aday Adayımız olması konusunda Tülay hanıma böyle bir cesareti gösterip aday olduğu için teşekkür ediyorum. Bu konuda Başbakanımızda mutlak surette Bayan adaylarımızın çoğalması yönünde teşvik edilmesi gerektiğini söylüyor. Bizlerde bu konuda kendilerini teşvik etmeye çalışıyoruz” dedi ve adaylık dosyasını kabul etti.
Aday Adaylığı Başvurusunu İl Başkanı Kılavuz’a teslim eden Av. Tülay Tunçay Peker yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:
“10 yıldan beri Kırklareli AK Parti Teşkilatının içerisindeyim. Çeşitli görevlerde bulundum. O dönemlerde benim İlçe Başkanım Ertan Özbek’ti ve kendisi siyasi anlamda bana çok yardımcı olmuştur kendisini başlangıçta bizzat teşekkür etmek istiyorum. Partimizin Kadın kolları ve değişik birimlerinde görev aldım son olarak ise Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Belediye Meclis üyeliğini halen yürütüyorum. Aday Adaylığı süreci içerisinde tüm Partili Arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kırklareli’ne bir Bayan elinin değmesi gerekiyor ve İlimizin buna hazır olduğunu  düşünüyorum. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun.” (Serkan Koçtürk) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here