Pehlivanköy’deki “Kabul ve Geri Gönderme Merkezi” tamamlanmak üzere

41
* Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesi’nde inşa edilen "Kabul ve Geri Gönderme Merkezi"nin yapımında sona geliniyor. Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel; “Sığınmacılar, merkezi otel gibi kullanarak istedikleri saatlerde dışarı çıkabilecek” dedi.

HABER MERKEZİ
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesi’nde inşa edilen "Kabul ve Geri Gönderme Merkezi"nin bu yıl içinde tamamlanması planlanıyor. 750 sığınmacının kalabileceği merkezin inşaatında sona yaklaşıldı.
Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, yaptığı açıklamasında merkezin ilçenin ekonomik alandaki gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi. Açıkel, bu tür projelerin küçük ilçelerde yapılmasının önemli olduğunu, merkezde kalan sığınmacılara "Misafir gibi" davranacaklarını vurguladı.
"Sığınmacılar merkezi otel gibi kullanarak istedikleri saatlerde dışarı çıkabilecek" diyen Açıkel, binanın bu yıl içinde tamamlanmasını beklediklerini belirterek; “Gençler iş imkanları olmadığı için ilçeden ayrılıyor. Merkezde yaklaşık 250-300 personel görev yapacak. Bu da ilçemiz için çok güzel. Vatandaşımızın çekinmesini gerektirecek bir durum yok. Merkeze gelecek insanlar bir takım sıkıntılar nedeniyle ülkelerinden kaçarak ülkemize geliyorlar. Bizim de devlet olarak onlara en iyi şekilde davranmamız gerekiyor. Merkezde kalan sığınmacılar, vatandaşlarımızla iç içe olacaklar. Sıkıntılı olacak bir durum yok. Onlar da insan bizde insanız. Kapılarımızı onlara açacağız.” (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here