Pehlivanköy’de Mezuniyet Coşkusu

4
Kırklareli’nin Pehlivanköy Çok Programlı Anadolu Lisesi bu sene 38. Dönem Mezunları’nı verdi. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda yaptığı başarılı…
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pehlivanköy Çok Programlı Anadolu Lisesi bu sene 38. Dönem Mezunları’nı verdi. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda yaptığı başarılı ve eğlenceli etkinliklerle gündeme gelen Pehlivanköy Çok Programlı Anadolu Lisesinde her sene olduğu gibi bu sene de mezuniyet coşkusu vardı.
Bir eğitim öğretim yılı boyunca yoğun bir ders ve sınav yoğunluğu yaşayan son sınıf öğrencileri tatile girecek olmalarının heyecanı ile mezuniyet töreninde yorgunluk attılar ve eğlendiler.
Törende söz alan Okul Müdiresi Güzin İltüzer; “Öğretmen olarak bizler öğretmenlik görevimizin dışında anne gibi, baba gibi, abla ve abi gibi olmaya, gireceğiniz bu zorlu yolda sizlere yarayacak, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgileri, becerileri ve alışkanlıkları kazandırmaya çalıştık. Öğrencilerine bir evlat gibi yaklaşan, onları eğiten, öğreten, biçimlendiren öğretmen arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.
Törende konuşması için kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Ayçiçek; “Başarı bizler için çocuklarımızın diplomalarındaki nottan ibaret değil. Bizim için başarı çocuklarımızın mutlu olmaları, onların aileleri ile ve dünya ile barışık olup etkili bir şekilde iletişim halinde olmalarıdır. Öğrencilerimizi ve onların bu güne gelmelerinde sayısız emeği olan öğretmenlerimizi tekrar tebrik ediyorum” dedi.
Törende Dönem 1’ncisi Mezuniyet Kütüğü’ne ismini çakması ve gelecek dönem öğrencilerinin son sınıf öğrencilerinden Türk Bayrağı’nı ant içerek devralmalarının ardından Kep Atma Töreni’ne geçildi. Törenin sonunda mezuniyet pastası kesildi ve dereceye giren öğrencilere diplomaları protokol üyelerince öğrencilere verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here