Pehlivanköy’ Okul Öncesi Şenlikleri

7
6 yaş öncesi geleceğimiz çocukların yetişmelerinde ve gelişmelerinde en etkili dönem konumunda.
HABER MERKEZİ
6 yaş öncesi geleceğimiz çocukların yetişmelerinde ve gelişmelerinde en etkili dönem konumunda. Bu dönemde çocukların geleceğe hazırlanması büyük önem taşımakta, bu yüzden ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitime büyük önem vermektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalarla okul öncesi eğitime katılım her geçen yıl katlanarak artıyor. Bu sebeple Kırklareli’ye bağlı Pehlivanköy İlçesi’nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde ilçede bulunan Atatürk İlkokulu tarafından okul öncesi eğitimin önemini anlatma ve okul öncesi eğitim alan öğrencilerin yeteneklerinin halkla paylaşılması adına etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler ilçe merkezinde Mehmetçik Parkı’nda halkla iç içe bir ortamda gerçekleşti. Etkinliğe ilçe protokolünün, velilerin, çevre esnafın ve halkın geniş katılımı gözlendi.
Etkinlikler saat 13.00’da Ana Sınıfı Öğrencileri, öğretmenleri ve öğrenci velilerinin ilçe merkezinde yürüyüşü ile başladı. Ana sınıfı öğrencilerinin palyaço kıyafetlerinin giydiği yürüyüşte halk ve çevre esnaf, öğrenciler ve öğretmenleri tarafından etkinliğe davet edildi.
Kaymakam Serhat Doğan, Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Ayçiçek ve protokol üyelerinin katılımı ile başlayan etkinlik de ana sınıfı öğrencileri Palyaço Şarkısı ile oyunlarını sergilediler. Sutaşıma Yarışı’nın yapıldığı, Balon Patlatma Oyunu ve Sandalye Kapma Oyunu’nun oynandığı etkinliklerde öğrencilerin, halkın ve katılımcıların neşelerinin yüksel olduğu ve gülümsemelerinin eksik olmadığı görüldü.
Etkinlikten sonra Kaymakam Serhat Doğan, Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Ayçiçek tarafından Anasınıfları’nın dönem içerisinde etkinliklerde yaptıkları eserlerin sergilendiği sergiyi açtılar. Etkinlik öğrenci velilerinin ve protokol üyelerinin öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekinmesinin ardından son buldu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here