“Pehlivanköy Cumartesi, Pazar günleri ile akşamları Allah’a emanet”

12
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pehlivanköy İlçe Başkanı M. Gülay Erkol; “Sağlıkta Devrim yaptık” diyen AKP iktidarının devrim yaptığı gerçek. Bir İlçe akşamları ve tatil günlerinde sağlık konusunda kaderiyle baş başa bırakılıyorsa bunun adı olsa olsa Devrim olur” dedi.


HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pehlivanköy İlçe Başkanı M. Gülay Erkol, Pehlivanköy Sağlık Ocağı’nda akşam saat 17.00’den sonra ve Cumartesi, Pazar günleri Doktor bulunmadığını belirterek, Pehlivanköy halkının sağlık açısından Allah’a emanet olduğunu söyledi.
Konu ile ilgili olarak Gazetemize açıklamada bulunan Pehlivanköy Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  İlçe Başkanı M. Gülay Erkol; “Pehlivanköy’de mesai günleri saat 17.00’den sonra, Cumartesi, Pazar günleri ve Bayramlarda Doktor bulunmuyor. AKP iktidarı yazılı ve görsel Basında sürekli Sağlıkta Devrim yaptıklarını anlatıyor. Nerede ne yaptılar bilmiyorum ama Pehlivanköy’de Devrim yaptıkları gerçek. Bir İlçe akşamları ve tatil günlerinde sağlık konusunda kaderiyle baş başa bırakılıyorsa bunun adı olsa olsa Devrim olur.
Mesai saatlerinde İlçemizde Doktor olmadığı için vatandaşlarımız gece yarısı acil durumlarda Babaeski’nin yolunu tutmak zorunda kalıyorlar. İnsan hayatı için dakikaların bile çok önemli olduğu düşünüldüğünde Acil durumlarda Babaeski’nin yolunu tutan vatandaşlarımız maalesef tamamen Allah’a emanet durumda kalıyorlar.
İlçe de bir nöbetçi Doktor bulundurmayan Sağlık İl Müdürlüğü insanların sağlığını hiçe sayarken, Pehlivanköy İlçemizi de Babaeski’nin köyü konumunda bırakıyor. 
İl Sağlık Müdürcülüğü akşamları ve tatil günlerinde Pehlivanköy’de neler yaşandığını, insanların ne zorluklar çektiğini, nasıl mağduriyetler yaşadığını bilmiyor. Şikâyetler konusunda bilgi sahibi oluyor ama çözüm noktasında bir şey yapmıyorlar. Ben MHP İlçe Başkanı olarak, konuyu defalarca yetkili makamlara götürdüm. Vatandaşın mağduriyetlerini anlattım. Ancak Sağlık Devrimcisi AKP’nin yetkilileri konu hakkında hiçbir şey yapmadılar. Bu ilgisizlik ve vurdumduymazlığı bizzat Ankara’ya giderek, Başbakan’a götüreceğim” dedi. (Faruk Ceylan)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here