Pehlivanköy 105. PAVLİ Sonbahar Panayırı başladı

67
* Kırklareli Valisi Mustafa Yaman,  hayvancılık teşvik yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdi.
HABER MERKEZİ
Pehlivanköy Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen Tarihi Pavli Panayırı 11 Eylül 2014 Perşembe günü düzenlenen açılış töreni ile başladı. 
Zübeyde Hanım Meydanı’nda düzenlenen törene; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Pehlivanköy Kaymakamı Serhat Doğan, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, Büyük Mandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altaylıoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Mehmet Kırklareli Emin Akay, Alpullu Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, Trakya Birlik Genel Müdür Yardımcısı Elmas Dursun, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda ve Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saat 14.30’da Açılış ve Bando Takımı Gösterisi ile başlayan PAVLİ panayırı, saat 14.45’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Saat 15.00’de açılış konuşmaları, saat 15.20’de gelen mesajların okunması, saat 15.30’da Folklor gösterileri, saat 16.00’da Mehter takımı gösterisi ile devam eden panayır açılış törenleri, saat 16.30’da açılış kurdelesinin kesimi ile start aldı. 
Saat 16.40’daki panayır gezisinin ardından, saat 17.00’de Vali Mustafa Yaman,  hayvancılık teşvik yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdi. Pehlivanköy Belediyesi saat 17.30’da misafirleri ile panayıra katılan halka pilav İkramında bulundu.
 Saat 20.30’da Rumeli TV’nin canlı olarak yayınladığı Suzan Kardeş ile Rumeli Gecesi Konseri gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Konserde Rumeli TV’nin yaptığı yayına canlı bağlantılar yapıldı. Pehlivanköylü olup da Panayıra katılamayanlar, Panayır alanında ki yakınları ile canlı görüşme imkanı buldu. 
Tarihi Pavli Panayırı 14 Eylül 2014 Pazar günü (yarın) saat 20.30’da Pınar Ünlü, Betül Demir açık hava konserleri ve havai fişek gösterisi ile sona erecek. (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here