Pazarı Bayram Telaşı sardı

5
* Kurban Bayramı öncesi vatandaşları bayram telaşı sarmaya başladı. Yarın başlayacak olan Ramazan Bayramı için vatandaşlarda son hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Arife günü (bugün) Cumartesi Pazarı’nın bulunduğu yere Pazar kurulacak. 
 
HABER MERKEZİ 
Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı’nda bu hafta bayram telaşı vardı. Ramazan bayramına 1 gün kala vatandaş bu hafta Çarşamba Pazarına akın etti. Evdeki ihtiyaçlarını karşılamak, Bayram’da gelen misafirlerini en iyi şekilde hazırlamak için son hazırlıklarını yapmak isteyen vatandaşların pazara akın etmesi Pazarcıları sevindirdi. Son zamanlarda büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen pazarcılar, Bayrama sayılı günler kala vatandaşın pazara rağbet göstermeleri kendilerini bir hayli mutlu ettiğini söyledi.  Bayram alışverişi için halk pazarına tercih eden vatandaşlarda sebze ve meyve fiyatlarının ucuz olmasından dolayı rahat rahat alışveriş yaptıklarını söyledi.
* Konfeksiyon Bölümü’nde yoğunluk vardı  
Çarşamba Pazarında kurulan Konfeksiyon Bölümü’nde bu hafta en yoğun haftalarından birini yaşadı. Yarın başlayacak Ramazan Bayramında çocuklarına ve kendilerine yeni giysiler almak için pazarı tercih eden vatandaşlar tezgah önlerinde yoğunluk yaşattılar. Vatandaşlar Pazardaki giysilerin daha uygun fiyatta olmasından dolayı pazarı tercih etiklerini söylediler. Konfeksiyon bölümünde tezgah açan pazarcılar ise uzun zamandan beri bayramı beklediklerini ve beklentilerinin boşa çıkmadığını söylediler. İşlerinin son aylarda çok kötü olduğunu ifade eden pazarcılar, vatandaş bayramda yeni kıyafet almak için pazarı tercih etmesiyle rahat bir nefes aldıklarını söylediler. 
* Bugün Pazar kuruluyor
Ramazan Bayramından 1 gün öncesi olan 16 Temmuz 2015 Perşembe günü (bugün) Pazar kurulacak. Cumartesi Pazarının kurulduğu yere arife günü kurulacak pazarda vatandaşlar bayram için son alışverişlerini yapabilecekler. Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erdinç Günel, Arife Günü Pazar kurulacağını söyleyerek vatandaşlar bayram için son ihtiyaçlarını karşılayabileceğini söyledi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here