Pazarcılar yine umduğunu bulamadı

12
Kırklareli merkez ilçe Sungurbey Caddesi üzerinde kurulan ve Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı’nda kalabalık olsa da bu esnafa yansımadı.


HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Sungurbey Caddesi üzerinde kurulan ve Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı’nda kalabalık olsa da bu esnafa yansımadı. Mart Ayı’nın onlarına geldiğini ifade eden pazarcılar seçimden sonrada işlerinin artık açılacağını umut ederek şunları kaydettiler;
“Bugün pazar durgun geçiyor havanın yağmurlu olmasından dolayı. Birde seçimlere 3 gün kala insanların pazara ilgi az oldu. Pazar kalabalık gibi gözüküyor ancak vatandaş sadece pazarı geziyorlar alış-veriş yapmıyorlar. Tuhafiye bölümünde bir durgunluk var, sezon değişiyor ve Mart Ayı hep böyle geçmektedir, Nisan ayı ile birlikte işlerde bir hareket bekliyoruz. Yerel seçimlerde bittikten sonra piyasada bir hareketlilik yaşanmaya başlanacak ve buda pazara yansımasını bekliyoruz.”
Çarşamba Pazarı’ndan; Patlıcan 3 TL, Çarliston Biber 4 TL, Salatalık 3 TL, Domates 2,5 TL, Bakla 3 LT, Taze Fasulye 6 TL, Patates 2,5 TL, Çilek 4 TL Portakal 2 TL, Elma 2 TL’den satıldı.
* Balık tezgâhların önü boş kaldı
Havaların ısınmasıyla birlikte balığı olan rağbet azalmaya başladı. Kış ayların vazgeçilmesi olan balık havaların ısınmasıyla birlikte, vatandaştan rağbet görmüyor. Çarşamba pazarında balık satan balıkçılar, vatandaşların balığa olan rağbeti azaldığını önceden 50 kasa balık sattıklarını ancak havaların ısınması ile birlikte artık 20 kasa balık sattıklarını, balık fiyatlarının uygun olduğunu belirtiler. (Kadir Sinici)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here