Pazarcı dondu

16
* Kırklareli’de sıcaklığın eksi 5 dereceye düşmesi nedeniyle Kırklareli’nin halk pazarı kurulamadı.
HABER MERKEZİ
Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava, Kırklareli’nde de yaşamı olumsuz etkiledi. Trakya’nın en büyük halk pazarı soğuk hava nedeniyle kurulamadı. Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Can Bahçivanoğlu, açıklamalarda bulunarak, hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düşmesi nedeniyle pazarın kurulamadığını söyledi. Bin 200 esnafı bulunan pazarın, Trakya’nın en büyük halk pazarı olduğunu ve esnafın zor durumda kaldığını ifade eden Bahçivanoğlu;
“Soğuk hava bizi vurdu. Fedakâr, cefakâr, Pazar esnafı Bu soğuk havaya rağmen yine tezgâhı açmaya çalıştı. Sabahın erken saatlerinde Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 Dereceleri görmesi ile hiç birimiz tezgâhımızı açamadık. Öğleden sonra güneşle birlikte havanın biraz daha ısınması ile Sebze, meyve tezgâhlarımızın bir kısmını açabildik.  Konfeksiyon bölümümüzde hiçbir esnafımız Tezgâhını açamad” dedi.
Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Basın Sözcüsü Erdin Günel’de, soğuk hava ile kurulamayan Çarşamba Pazarı’nda Kırklareli halkının ve Pazar esnafının zarar gördüğünü dile getirerek; “Soğuk hava halkımızı ve pazarcımızı zor durumda bıraktı. Pazarcı esnafımızın Ürünleri elinde kaldı. Buda yine akıllara Kapalı Pazar yerini getirdi. Kapalı Pazaryeri’nin acil bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu soğuk havaya rağmen tezgâhını açan esnafımızı Kırklareli halkımız yalnız bırakmadı” dedi.(Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.