Pazar’a Ramazan Bereketi geldi

1
* 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nın başlamasının 1 gün öncesi vatandaşlar Ramazan hazırlıklarını devam ettirdiler.
HABER MERKEZİ 
Havaların ısınması ve günlerin uzaması ile birlikte Çarşamba Pazarı’nda Ramazan hareketliliği yaşandı. Vatandaşlar iftar ve sahur sofralarını hazırlamak için pazardaki fiyat etiketlerine göz gezdirdi. Ramazan Ayı’na girilmesine 1 gün kala kurulan Çarşamba Pazarı’nda sebze ve meyve fiyatlarında bir artık olmadı.
* Cennet meyvesi Hurma tezgahtaki yerini aldı
Mübarek Ramazan Ayı’nın olmazsa olmazlarından Hurma tezgahlardaki yerini alarak satışa sunulmaya başlandı. 300 Gramı 5 TL den satılan Hurmanın Kilogramı 10 TL ile 45 TL arasında değişiyor. Vatandaşın ileriki zamanlarda Hurmaya rağbetin daha fazla olması bekleniyor. Hurma’nın yanı sıra diğer kuru meyveler da tezgahlarda yerini alarak alıcısını bekliyor.
* Çarşamba Pazarı’nda sebzeye olan ilgi azalmadı
Sebze fiyatlarının diğer haftalarda da aynı olduğu gözlendi. Fiyatlarda düşme ve yükselme yaşanmadı. Vatandaş Ramazanda bol bol sebze yemek için sebze tezgahlarından alışverişlerini yaptılar. Yerli meyva fiyatları ise diğer haftalara oranla biraz daha düştüğü görüldü. Bazı tezgahlarda yerli çileğin geçen haftalara oranla daha düşük satıldığı görüldü.
* Sahur için Peynir ve Zeytin’e rağbet
Vatandaş sahurda hafifliği, doyuruculuğu ile tercih sebebi olan peynir ve zeytin tezgahlarına ilgi gösterdi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here