Pazar günü oynanan derbiden gol sesi çıkmadı

15
Pazar günü oynanan derbiden gol sesi çıkmadı

Kırklareli Süper Amatör Futbol takımlarından Kırklarelispor-Kırklareli Sanayispor geçtiğimiz pazar günü Kırklareli Atatürk Stadyumunda karşı karşıya geldiler. Saat 14.30’da başlayan karşılaşmada Kırklarelispor’lu taraftarlar ve Kırklareli Sanayispor’lu taraftarlar maça büyük ilgi göstererek takımlarını desteklediler. Kırklarelispor’lu taraftarların çoğunlukta olduğu mücadelede tribünlerin etrafının yeşil beyaz pankart ve bayraklar ile süslendiği gözlendi.

Kırklarelispor takımı sahaya çıktığı anda yeşil beyazlı taraftarlar tarafından atılan konfetiler maç öncesinde güzel bir görüntü oluşturdu. Karşılıklı tezahüratlar eşliğinde başlayan mücadelede Kırklarelispor üstündü. Rüzgârın etkisi zaman zaman futbolcuların topu kontrol etmesini zorlaştırdı. Ilk yarı rüzgârı arkasına alan Sanayispor bu avantajdan yararlanamadı. Iki, üç net olmayan gol pozisyonu yakalayan Sanayispor yakaladığı bu pozisyonları da gole çeviremedi ve ilk yarı 0–0 beraberlik ile sona erdi.

Ikinci yarında rüzgâr avantajını kullanan Kırklarelispor rakip kaleye yüklendikçe yüklendi. Neredeyse ikinci yarının tamamı Sanayispor yarı sahasında oynandı. Yaptığı atakları gole çeviremeyen Kırklarelispor bu maçta kazaya uğrayarak iki puandan oldu. Dört hafta üst üste rakiplerini yenerek lider konumunda bulunan Kırklarelispor iki puandan olmasına rağmen liderliğine devam ediyor. Maç sonrasında oyuncuların üzüntü içerisinde olduğu gözlenirken, Kırklareli Sanayispor takımı oyuncuları ise hakemin son düdüğü ile birlikte taraftarlarına koşarak Kırklarelispor’dan alınan bir puanın sevincini yaşadılar. Kırklarelispor taraftarı ise takımlarını tribüne çağırıp moral ve destek verdi.

Maç sonrasında Kırklarelispor’lu bir futbolcu ile Kırklareli Gençlik ve Spor Il Müdürlüğünde görevli olan bir personelin tartışması olayları da beraberinde getirdi. Maçta bulunan emniyet görevlileri bu olay ile birlikte sahaya inerek ortalığı yatıştırdılar. Maç sonunda Kırklarelispor’lu 3 numaralı futbolcu Hakan hakem tarafından direk kırmızı kart görerek cezalı duruma düştü. Maç ve sahada yaşanan olaylar sonrasında Kırklarelispor’lu taraftarları tribünden indirmek isteyen emniyet görevlileri tribüne çıkarak taraftarları tribünden inmeleri yönünde uyardı. Takıma moral vermek için tribünde durduklarını ve takımın geldikten sonra tribünden ineceklerini söyleyen taraftarlar polis tarafından tribünlerden indirildiler. Tribünden inmek istemeyen taraftarların polis ekipleri tarafından biber gazına maruz kalarak coplandıkları öğrenildi. Tribünden inen taraftarlar stat çıkışına yakın bir noktaya doğru grup haline yürüyerek takımlarını oraya çağırdılar. Kırklarelispor’lu futbolcuların gelmesi üzerine her maç sonunda taraftar ve futbolcu ile karşılıklı yapılan "yeşil beyaz, en büyük kırklar" tezahüratı yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen bu maçta da tekrarlandı.  Kırklarelispor tribününden çıkmak istemeyen ve futbolcuların tribüne gelmesini isteyen Kırklarelispor’lu bir taraftar maç sonu polis tarafından tartaklanarak da ifadesi alınmak üzerek karakola götürülürken, Sanayispor’lu bir taraftarda polise karşı gelmesi ve maç içerisinde sürekli küfür etmesinden dolayı karakola götürülerek kendisine 750 TL para ceza kesildiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here