Pazar esnafı uyarıldı, Tarihi Mezarlık yine temizlendi

6
Gazetemizin 21 Haziran 2010 Pazartesi günkü sayısında yayınladığımız “Tarihi Mezarlığı Üniversite Temizledi, Pazarcılar Batırdı” başlıklı haberimiz üzerine Kırklareli Belediyesi çalışmalar başlattı.

HABER MERKEZİ

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak Kırklareli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:
“ 21 Haziran 2010 tarihli “Tarihi Mezarlığı Üniversite temizledi, pazarcılar batırdı” başlıklı haberinize istinaden Zabıta Müdürlüğü’nün başlattığı kapsamlı araştılar sonucu Karacaibrahim Mahallesi Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Binası yanındaki tarihi mezarlık ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü ile irtibata geçilerek mezarlık alanının temizliği yaptırıldı.
Cumartesi Pazarı esnafının tümü ile irtibata geçilerek konu ile ilgili olarak uyarıldı. Ayrıca mezarlık alanının girişi ve bahçe duvarları ile ilgili hazırlanan raporun bir sureti gereği için Fen İşleri Müdürlüğü’ne gönderilerek konunun takibi yapılmaktadır.”
Kırklareli’nin sorunları ile ilgili gündeme getirdiğimiz birçok haberimize cevap vererek, sorunları çözüme kavuşturan yada çözüm yolu bulmak için uğraş veren Kırklareli Belediyesi’ne gazetemiz adına ve Kırklareli’de yaşayan bir vatandaş olarak teşekkür ediyoruz. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here