“Paylaşıp faydalı olmaktan da mutlu oluruz”

4
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram, Müdür Yardımcıları Tamer Çarkçı ve Şerafettin Fide, Şef Süleyman Özay ve Oğuz Özdil, Memur Leyla Saygın ve Neşe Akçınar 10-16 Mayıs 2010 Engelliler Haftası dolayısıyla, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi’ni ziyaret etti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram, Müdür Yardımcıları Tamer Çarkçı ve Şerafettin Fide, Şef Süleyman Özay ve Oğuz Özdil, Memur Leyla Saygın ve Neşe Akçınar 10-16 Mayıs 2010 Engelliler Haftası dolayısıyla, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi’ni ziyaret etti. Gelen heyet TSD Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu, Şube Sekreteri Arif Uzunoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Eskici tarafından ağırlandı.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Bu haftaların amacı gerçekten o kuruluşların yaptıkları işlerini, insanlarla olan ilişkilerini topluma her ortamda anlatma fırsatı olur. Keşke 15 günde bir yaşlı olsun, özürlü olsun oturup böyle bir paylaşımda bulunmak. Gidip bir kahvehane köşesinde zaman harcayıncaya kadar burada bir şeyleri paylaşmak, insanların derdiyle dertlenmek şunu anlatmak istiyorum. Eğer siz bir ortama girmezseniz, iklimini yaşamazsanız, havasını teneffüs etmezseniz o insanın sorunlarını anlamak ve değerlendirmek mümkün değil. O yüzden biz bu derneklerimizi, diğer sivil toplum örgütlerimizi gerçekten önemsiyoruz. Bunu da bir öz eleştiri olarak yapayım eksiğimiz maalesef fazla zaman ayıramıyoruz. İnanın evimize bile zaman ayıramıyoruz. Bunlar bizim eksiğimiz, herkesin sosyal hayatı olur ama dediğim gibi bizim oradaki gayretimizle, insanlara nasıl faydalı olabiliriz, ne yapabiliriz? Bizde bir kamu hizmetinin gereğini yapmaya çalışıyoruz. Bu yüzden bizim arzumuz başta sizler olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerimizin düşüncelerini, ihtiyaç ve sorunlarını bizim üzerimize düşen yapabileceğimiz veya önerebileceğimiz bir şey varsa sorun söyleyin. Bizim bunlara ihtiyacımız var, biz bunu paylaşıp faydalı olmaktan da mutlu oluruz” dedi. (u.e.-s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here