“Patriotlar gelmesin”

13
Saadet Partisi (SP) Lüleburgaz Kadın Kolları Başkanı Dilek Yenen, yapmak istedikleri mitingin engellendiğini belirterek şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ 
Saadet Partisi (SP) olarak 20 Ocak Pazar günü Adana, Kahramanmaraş ve Gaziantep’e yerleştirilecek Patriot Füzeleri’ne tepki olarak ”Biz Geliyoruz Patriotlar Gelmesin” adıyla bir miting düzenleyecektik. Ancak Pazar günü İskenderun’da yapılması planlanan mitingimiz kaymakamlık tarafından iptal edilmiştir.
Aslında mitingimizi iptal eden kanaatimizce kaymakamlık değil hükümet yetkilileridir. Gerekçe olarak da ”Sahilde güvenliği sağlayamayız” şeklinde ileri sürdükleri endişedir. Ama bize göre gerçek sebep Saadet Partisi’nin orada yapacağı konuşmadır. Gerçeklerin halka duyurulmasının engellenmesidir.
Biz buradan soruyoruz o füzelerle kimi vuracaksınız? Çok iyi biliyoruz ki Müslümanları vuracaksınız. İsrail basınında yer alan haberlerde NATO’nun Patriotları göndermesinin ardından Türkiye’nin, İsrail’in NATO ile işbirliğiyle ilgili vetosunu kaldıracağı belirtilmişti. Jarusalem Post gazetesinin haberine göre İsrailli yetkililer onayın Türkiye’nin NATO’dan Patriot Füzeleri talebi karşılanırken geldiğine dikkat çekti. Bu demek oluyor ki NATO’nun, füzeleri, İsrail ile ilişkilerde buzların çözülmesinde Türkiye’yi ikna etmek için bir araç olarak kullandığı anlamına geliyor. Hükümet’in bir icraatı daha yine İsrail lehine. Yani İsrail’in çıkarına. Bu füzelerinin kullanımı için Türkiye’ye 10 bin civarında asker gelecek bu askerlerin masraflarını Türkiye karşılayacaktır. Patriot füzelerinin maliyetini Türkiye ödeyecektir. Dolayısıyle yoksullaştırdığınız halkımız ödeyecektir. Bu füzeler ateşlenecek olursa her halükarda hedefte Müslümanlar olacaktır. Türkiye’nin 28 yerinde NATO üssü vardır. Malatya’ya füze kalkanının yerleştirilmiş olmasıyla bu sayı 29’a çıkmıştır. Hükümet bir kez daha bu ülkenin NATO topraklarıymış gibi rahatça kullanıldığını gösterdi. Bilmiş olun ki bu topraklar NATO’ya ait  değil şehit kanlarıyla kazanılmış İslam topraklarıdır. Bizim oradaki mitingimizi engellemiş olsalar bile Anadolu’daki tüm teşkilatlarımız ayaktadır. Bu görevi inşallah hakkıyla yerine getireceğiz.” (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here