”Pastırma sıcakları” Demirköy’lü çocukları mutlu etti

28
.Demirköy’de halk arasında ” pastırma sıcağı” olarak ifade edilen günler yaşanmaya başladı
Demirköy’de uzun zamandan beri devam eden soğuk ve yağışlı hava geride kalıp güneş yüzünü gösterince, havanın ısınması en çok çocukları sevindirdi. 
Günlerdir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında olan Demirköy, bu günden itibaren güneşi görmeye başladı. Hava sıcaklığını termometrelerin 16 dereceyi göstermesi en çok çocukların işine yaradı.  Havanın ısınmasından faydalanan öğrenciler kendilerini okul bahçesine attılar. Tenefüs aralarını dışarıda geçirmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler; ” Hava keşke hep böyle gitse biz de kapalı alanlara mahkum kalmasak, sürekli kapalı alanda kalmak canımızı sıkıyor” dediler.
 4 Kasım ile 11 Kasım arasında trakya genelinde önemli bir yağış beklenmezken, sıcaklıkların mevsim normallerine hafta sonuna doğru da biraz üzerine çıkması bekleniyor. Uzmanlar soğuk havanın arkasından gelen son sıcaklık artışının bir süre daha devam edeceğini belirttiler.
Hava durumu düzelmesi önümüzdeki günlerde pastırma sıcaklarının yaşanacağını gösteriyor. Meteoroloji yurt genelinde sıcaklık artışının ve güneşli havanın müjdesini verdi.Bugünden itibaren güneş, yüzünü gösterecek ve sıcaklık artmaya başlayacak. Önümüzdeki Cuma günü, sıcaklık 18 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Önümüzdeki hafta sonu ise termometreler 18 dereceyi görecek. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.