“Pasaport almak için Kırklareli’ye gitmeye gerek kalmıyor”

6
Kırklareli’nin Vize ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızın pasaport almak için merkez ilçeye gitmelerine gerek kalmıyor. Vize İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliği’ne başvuran vatandaşlarımız beklemeden kısa sürede pasaportlarını alabiliyorlar.
HABER MERKEZİ
Çipli pasaportlar 2011 yılının ilk gününden itibaren Vize’de de verilmeye başladı. Umuma mahsus pasaport alacak vatandaşlar, daha önceki yıllarda olduğu gibi il merkezine gitmek ve beklemek zorunda kalmadan Vize Emniyet Müdürlüğü’n de oluşturulan Pasaport Büro Amirliği’ne müracaat ederek pasaportlarını alabiliyorlar. 
Yılbaşından buyana Vize İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliği’ne 129 pasaport talebi yapıldığı öğrenilirken, e-pasaport almak isteyen vatandaşlarımızın sadece 5-10 dakikalarını ayırmalarının yeterli olacağı belirtiliyor. Pasaport alacak olan vatandaşlar defter bedeli olarak 54 TL ödedikten sonra alacakları pasaport süresine göre, 1 yıllık 102,30 TL, 2 yıllık 166,90 TL, 3 yıllık 236,90 TL ve 10 yıllık pasaport için ise harç bedeli olarak 333,80 TL ödeyecekler. 5 yıllık pasaport alacak olan 18 yaşından küçükler de 333,80 TL ödeyerek pasaportlarını alabilecekler.
Vize ilçesinde yaşayan vatandaşlar böyle bir hizmetin ilçelerinde verilmesinden son derece memnun kaldıklarını belirterek; “Yurtdışına çıkmak için pasaport almak istememiz tam anlamı ile bir eziyete dönüşüyordu. Çünkü pasaportu almak için Kırklareli merkez ilçeye gitmemiz gerekiyordu. Bu da hem vakit hem de para kaybı yaşamımıza neden oluyordu. İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde Pasaport Büro Amirliği’nin faaliyete geçmesi ile birlikte çok kısa sürede pasaportumuzu alıp, işimizi görebiliyoruz. Bu hizmetin ilçemizde de verilmesinden dolayı son derece memnun kaldık” diyorlar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here