“Partimizin Ergenekon’la alakası yok”

7
Kırklareli’de kurulma aşamasında olan Yeni Parti’nin (YP) Kırklareli İl Başkanı Selahattin Haydar dün gazetemizi ziyarette bulundu.

HABER MERKEZİ
 Haydar, partilerinin Ergenekon’un Partisi olarak lanse edilmesinden rahatsız duyduklarını belirterek şunları kaydetti:
“Partimizin Ergenekon olayıyla hiçbir alakası yoktur. Genel Başkanımız Tuncay Özkan’ın içeride olmasının sebebi büyük bir miting yapması ve bu mitingde söylediği sözlerden dolayı açılan davalar kapsamında gözaltına alınmasından kaynaklanmaktadır. Diyecekler ki; “Madem öyle şimdiye kadar niye çıkmadı” Her şeyin bir zamanı var. Herkes içerden yavaş yavaş çıkıyor zaten bunu söylemeye gerek yok.
Kırklareli halkının duyması hakkımızda ileri geri konuşamamaları, arkamızdan konuşmaları bizleri rahatsız ediyor. Partimiz tüm Türkiye genelinde 47 İl, İlçe ve Beldelerde tamamen kurulmuş vaziyette bulunuyor. Zaten yapılacak olan ilk seçimlere de gireceğiz. Bizi üzen taraf Genel Başkanımız Sayın Tuncay Özkan’ın Ergenekon olaylarıyla alakalandırılmasıdır. Kendisinin bu olaylarla ilgisi yoktur. Toplum bunu karıştırıyor.
Bazı kendini bilmez kişiler etrafta partimize Ergenekon’un partisi diyorlar alakası yok. Hakikatten partimizin de Genel Başkanımız Tuncay Özkan’ın da Ergenekon’la ilgisi yok. Bu söylentileri çıkartan kişilerin ne yapmak istediğini de bilmiyorum. Ama her şeyin açıklamasını zamanla yapacağım. Her şeyi zamana bırakıyorum fakat toplumumuzun ve halkımızın Yeni Partinin bu şekilde bir parti olmadığını bilmesini istiyorum.
Toplumumuzda Tuncay Özkan’ın Ergenekon’la alakası olmadığın biliyor. Ben bu yakınlarda parti binamızın da açılışını yapacağız. Parti binasının yeri daha belli değil. Yalnız şunları da söylemek istiyorum. Bizim partimiz Atatürk ilkelerinin izinde yürüyen bir parti. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakın bir parti. Gün olur zaman gelir hiç belli olmaz Cumhuriyet Halk Partisi ile birleşme durumu da olabilir. Çünkü görüşlerimiz hedeflerimiz aynı Atatürk ilkelerini takip eden bir partiyiz. Öyle kalkıp da onunla bununla uğraşacak vaktimiz yok. Bizim bütün gayemiz Türkiye Cumhuriyeti’nde vatana ve millete hizmet bu zaten her şeyi anlatıyor.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here