“Partimizde demokrasi tam anlamıyla yaşanıyor”

8
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu 2012 yılı içerisinde yapılan parti içi seçimleri değerlendirerek CHP’de demokrasinin tam anlamıyla yaşandığını belirtti.
HABER MERKEZİ
CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu 2012 yılının Ocak ayından itibaren başlayan parti içi seçimleri değerlendirerek seçimlerin iyi bir şekilde geçtiğini, önümüzdeki günlerde İl Yönetim Kurulu’nun toplanacağını ve bu ay içerisinde yapılacak olan CHP İl Kadın Kolları seçiminin kesin tarihinin belirleneceğini kaydetti. Başkan Gündoğdu değerlendirmesinde; “Partimizde Ocak ayından itibaren ilçelerimizde İlçe Yönetim Kurulunu belirleyen ilçe delege seçimleri ve İl Yönetim Kurulunu Belirleyen İl Delege seçimleri yapıldı. Böylelikle seçim süreci başlamış oldu. Delege Seçimleri’nin ardından Merkez İlçe dahil 8 ilçede İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Seçimi yapıldı. İlçe Seçimleri’nde Vize, Pehlivanköy, Demirköy, Kofçaz ilçelerinde tek liste ile seçime gidilirken Pınarhisar, Merkez İlçe ve Babaeski’de 2 liste Lüleburgaz’da ise 3 listeyle gerçekleşti. Merkez İlçe Başkanlığı’na Şahabettin Vardar, Lüleburgaz’da Turabi Kayan, Babaeski’de Hasan Ali Eren, Vize’de Kenan Çiftçi, Pınarhisar’da Volkan Ertan, Demirköy’de Tarık Sayılgan, Kofçaz’da Abdullah Mutluer, Pehlivanköy’de Hasan Hüseyin Balkan İlçe Başkanlıkları’na seçildi. 3 Haziran’da yaptığımız İl Kongremizi gerçekleştirdik. İl Kongremiz İl Delegeleri’nin coşkulu katılımıyla mükemmel diyebileceğimiz ve son 10 yıla damgasını vuran müthiş bir İl Kongresi gerçekleşti. Yapılan İl Kongresi’nde kaybeden olmadığı gibi Cumhuriyet Halk Partisi kazandı. 
Bu süreçte İlçe Gençlik Kolları Seçimleri de devam etti. Merkez İlçe Gençlik Kolları Seçimi’nden sonra 9 Haziran 2012 Cumartesi günü yapılan İl Gençlik Kolları Seçimi gerçekleşti ve iki genç arkadaşımız yarıştı. Seçimi Arif Emre Özdemir kazandı.  Kırklareli İl Kadın Kolları Seçimi için ise Yönetim Kurulumuz bir araya gelerek bu ay içerisinde yapılması kaydıyla tarih belirlenecek” dedi.
* “CHP’de isteyen herkes aday olabiliyor”
CHP İl Başkanı Vecdi Gündoğdu konuşmasının devamında; “Cumhuriyet Halk Partisi’nde demokrasi sonuna kadar işliyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde adaylar çift liste veya üçlü olarak çıkabiliyor. Buda demokrasinin tam olarak işlediğinin göstergesidir. Bizim farkımız burada ortaya çıkıyor. İsteyen herkes aday olabiliyor. Önümüzdeki süreçte İl Yönetimi olarak yapacağımız planlı ve programlı çalışmalarla 10 belediyemizi muhafaza edeceğimiz gibi, belediyelerimizin sayısını da arttıracağız. İl Başkanı olarak CHP’li belediyelere baktığımda ufak tefek aksaklıklar olsa da çalışmalardan memnunum. Özellikle merkez ilçede TREDAŞ’ın kablolarını yer altına alması, doğalgaz çalışmaları ve buna benzer çalışmalar nedeniyle 3 yıldır yaşanan sıkıntılar yıl sonuna kadar sona erecek” dedi.
* “AKP’li belediyeler borç batağında”
CHP’li belediyelerin çok borcu olmadığını, hatta bazılarının hiç borcunun olmadığını vurgulayan İl Başkanı Gündoğdu; “Belediyelerimizi borçlanmamaları nedeniyle kutluyorum. Yaptığım incelemede Türkiye geneline baktığımızda AKP’li belediyelerin borç batağında olduğunu gördüm. Kırklareli’de Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin bazılarının çok az borcu olması, bazılarının ise hiç borcu olmaması sevindirici bir özelliktir. Belediye Başkanlarımız mal, yönden belediyelerini kontrol ettiği gibi vatandaşların da öncelikli sorumluluklarını yerine getirmede başarılı çalışmalar yapıyorlar” dedi. 
* “AKP halkımızı kandıramayacak”
Kırklareli halkının Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı modern bir il olduğunu belirten İl Başkanı Gündoğdu; “AKP sadece hükümet biziz. Dolayısıyla bize oy verirseniz belediyeleri daha iyi yönetiriz ve daha çok para getiririz sözleriyle halkımızı ikna etmeye ve kandırmaya çalışacaktır. Şunu da görmek zorundalar; AKP Kırklareli halkını kandıramayacaktır. Cumhuriyet değerlerini bilen, Atatürk İlke ve devrimlerine sahip çıkan, modernleşmeyi ve çağdaşlaşmayı kendine ilke edinen, sağduyulu Kırklareli halkı önümüzdeki günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vererek Kırklareli’ye sahip çıkacaktır” şeklinde konuştu. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here