“Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler”

13
Milli Eğitim Bakanlığı ve Colgate Firması’nın ortaklaşa düzenlediği İlköğretim öğrencilerinin Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimleri çerçevesinde dün saat 10.00’da Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda İlköğretim Okulları Öğretmenlerini bilgilendirme toplantısı yapıldı.

HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı ve Colgate Firması’nın ortaklaşa düzenlediği İlköğretim öğrencilerinin Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimleri çerçevesinde dün saat 10.00’da Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda İlköğretim Okulları Öğretmenlerini bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıdaki sunuyu Atatürk İlköğretim Okulu Beden Eğitim Öğretmeni Alptekin Baştürk yaptı.
Toplantıya Kırklareli’deki tüm ilköğretim okullarından öğretmenler katıldı. Toplantıda; Ağız ve Diş Sağlığı hakkında temel bilgiler, ağız ve diş sağlığı ile ilgili yanlış bilinen bilgiler, dişin fonksiyonları, dişin yapısı, dişin nasıl çürüyeceği, diş hassasiyeti diş fırçalama tekniği, diş ipi kullanımı gibi konular anlatıldı.
Toplantının yapılmasının amacı; anlatılan konuları Kırklareli’deki tüm okullardaki üçüncü sınıf öğrencilerine anlatılması ve tüm üçüncü sınıf öğrencilerinin sayısının belirlenip ağız ve diş sağlığı konusunda ağız ve diş sağlığı bakım setlerinin verilecek olması şeklinde açıklandı.
Alptekin Baştürk konuşmasında; “Colgate’in tüm dünyada 17 yıldır, Türkiye’de 2006 yılından beri sürdürdüğü “Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler” Projesi kapsamında bu yıl Türkiye’de 15 İl’den biride Kırklareli. Colgate ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın şu anki hedefi 1 milyon 250 bin 3. sınıf öğrencisi” dedi. (dy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here