Parkmetreye paydos

11
Kırklareli Belediye Başkanlığı Parkmetre uygulamasının sona erdiğini duyurdu.
Yapılan açıklamada; “Kırklareli Belediye Başkanlığı, 14/05/2010 tarihinde uygulanmaya başlayan Parkmetre çalışmaları 16/09/2011 itibari ile kaldırılmıştır.
Sonlandırılma sebebi olarak Gelir-Gider dengesi birbirini karşılamayan uygulama kapsamında 30 personel görev almaktaydı.” denildi.
 *Sürücüler bu habere sevindi
Geçtiğimiz yıl başlayan parkmetre uygulaması en çok sürücüleri memnun etti. İlk etapta alışılması güç olan uygulamaya vatandaşlar zamanla ayak uydurmaya başlarken bazıları da uygulamaya karşı çıkmaya devam etti. Hatta birçok vatandaş da park etme sisteminin oturmasından dolayı son derece memnundu. Kırklareli’de istihdam açısından da işsizliğe bir nebzede olsa çare olan uygulamanın sonlanması ile 30 kişinin işsiz kalması üzdü.
*Özelleşecek mi? iddiaları ağırlık kazandı
Belediye yaptığı açıklamada uygulamanın Gelir-Gider dengesinin birbirini karşılamamasından kaynaklandığını belirtse de, vatandaşlar arasında, parkmetre uygulamasının özelleştirileceği ve fiyatlarda büyük bir değişikliğin yapılacağı söylemleri kulaktan kulağa dolaşıyor. Ayrıca vatandaşlar, belediyenin bu işi gerekli hassasiyeti ve  
Söylemler arasında park metrenin özelleştirildiği takdirde daha fazla vatandaşa iş imkânın sağlanacağı ancak aracı olan vatandaşların mağdur olacağı iddia ediliyor. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here