Parke Taşı Döşeme Çalışmaları devam ediyor

7
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından şehrimizin çeşitli Cadde ve Sokaklarında çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Çalışmalarla ilgili olarak Kırklareli Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 
“İstasyon Mahallesi 1182. Sokak, 1175. Sokak, 1141. Sokak ve Emek Sokak’ta alt yapı yapılıp yüzeyi parke taşlarıyla döşenecek olup, yaya ve Trafik ulaşımının daha rahat olması sağlanacak. 
18 Şubat 2013 Pazartesi günü başlayan çalışmalar kapsamında; İstasyon Mahallesi 1182. Sokak, 1175. Sokak, 1141. Sokak ve Emek Sokak’ta 4 bin metrekare parke taşı, 270 metre bordür taşı döşenecek olup, vatandaşların hizmetine sunulacak.
Öte yandan Dereköy yolu üzerinde mülkiyeti Kırklareli Belediye Başkanlığı’na ait alanda genişletme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Yeşil alanların bitki ihtiyacını karşılamak üzere çalışmasına başlanan seranın büyük bölümü bitirildi. Oluşturulacak olan 200 metrekare büyüklüğündeki alanda filizlendirme, aşılama ve çiçek tüpleme işlemleri gerçekleştirilecek olup, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Kırklareli’nin çeşitli yerlerine ekimler yapılacaktır. Ayrıca yaz aylarında ekilmek üzere çimlendirme çalışmaları devam etmekte olup, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait malzemelerin barındırılması amacıyla da 180 metrekare alan oluşturulmaktadır. 
İstasyon Caddesinde süs bitkilerini sulamak için kurulan otomatik sulama sistemi bitirildi. Otomatik Sulama Sistemi ile birlikte harcanan su miktarı azalacak olup, bitkilerin daha sağlıklı bir şekilde yetişmesi sağlanacaktır. Çalışma sonunda İstasyon Caddesi’nde 453 metre uzunluğunda Otomatik Sulama Sistemi kurulmuş oldu.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here