Park ve Bahçeler temizleniyor

8
* Başkan Hacı; “Kurban Bayramı’na kadar  Temizlik İşleri Müdürlüğümüze ait araçlar ve ekipler yol yapım, altyapı yatırımları sonrası ilçemizde ortaya çıkan  moloz yığınlarından, atıklara kadar çeşitli pek çok çevre ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için yoğun bir tempoda çalışacaklardır” dedi.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından İlçe’de bulunan park bahçeler temizleniyor.
Bir yandan yol yapım çalışmalarını sürdürürken bir yandan da ilçe merkezindeki yeşil alanlarda uzayan otları keserek gerekli temizlik çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Park ve Bahçeler Ekipleri başta dere yatakları, yeşil alanlar, parklar olmak üzere mahallelerde temizlik çalışmalarını titizlikle yapıyorlar.
Yaz aylarında daha temiz bir çevre oluşturmak için, ot biçme ekibi kurduklarını söyleyen Babaeski belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı şunları kaydetti;
“Ot biçme ekibi park ve bahçeler, ana yol kenarları, dere yatakları, meydanlar, mahalle aralarında henüz yapılaşma olmayan boş arsalar üzerinde biten otları biçmektedirler. Amacımız  vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri en aza indirmektir. Belediyemiz hafta sonları dahil fazla mesai yaparak ilçemizde her noktada çalışmalarını sürdürmektedir. Daire Müdürlerimiz ile yaptığımız istişare toplantısı sonucunda  Kurban Bayramına kadar  Temizlik İşleri Müdürlüğümüze ait araçlar ve ekipler yol yapım, altyapı yatırımları sonrası ilçemizde ortaya çıkan  moloz yığınlarından, atıklara kadar çeşitli pek çok çevre ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için yoğun bir tempoda çalışacaklardır. Fen İşleri’ne bağlı ekiplerimiz de yol yapım ihalesini alan yüklenici firmalarla bozuk yolların onarılması ve asfaltlanması işini hızlı bir şekilde gerçekleştireceklerdir. Park-Bahçeler ekiplerimizde yol yapım çalışması tamamlanan alanlarda, refüjlerde çiçek ekim çalışmalarını yapacaklar olup  vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler  doğrultusunda ot biçme faaliyetlerini sürdüreceklerdir. Hedefimiz pırıl pırıl,tertemiz bir Babaeskimizi vatandaşlarımıza Kurban Bayramı öncesi sunmaktır.Bunun için gerekirse 7 gün 24 saat çalışmaya devam edeceğiz. Herşey daha güzel daha modern bir Babaeskimiz içindir.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here